Міський голова Тернополя Сергій Надал звертатиметься до Верховної Ради України щодо внесення змін в діюче законодавство і поновлення видачі мешканцям міста дозволів на встановлення індивідуального опалення.

.

Про це повідомляє телеканал ІНТБ.

– Ми зробимо звернення до Верховної Ради і до Уряду щодо внесення змін у діючі законодавство і постанови, щоб дати можливість людям встановлювати це опалення, – сказав Сергій Надал.

24 березня 2011 року розпорядженням міського голови затверджено новий склад комісії з розгляду питань, пов’язаних зі встановленням автономних систем опалення та гарячого водопостачання і відключенням споживачів від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання в житловому фонді. Проте яким чином тернополяни зможуть отримувати дозволи, Сергій Надал поки не розповідає.

– Коли будемо мати відповідь з Кабінету Міністрів та Верховної Ради, то після того ми розкажемо, як саме люди повинні це робити, – зазначив мер.

Своє категоричне «проти» щодо видачі дозволів на встановлення індивідуального опалення висловив директор «Тернопільміськтеплокомуненерго» Василь Штопко. Керівник каже, якщо тернополяни масово відключатимуться від мереж централізованого опалення, підприємство, яке він очолює, працюватиме у збиток. А також це відчутно позначиться на гаманцях тих людей, які й надалі користуватимуться послугами «Тернопільміськтеплокомуненерго».

– Індивідуальне опалення негативно впливає на роботу нашої системи, оскільки чере нього вона розбалансовується – не повністю використовується встановлені потужності. А це призводить до того, що собівартість продукції зростає, що перекладається на плечі мешканців. По технічній причині: є різні будинки, з верхньої і нижньою розводкою. Коли в будинках запускається централізоване опалення, то потрібно «розвоздушувати» систему. А той, хто поставив на п’ятому чи дев’ятому поверсі індивідуальне опалення, він його закриває, – пояснив Штопко.

Зазначимо, що про намір відмовитися від ецнтралізованого опалення в усій Україні нещодавно повдіомив Віктор Янукович. Про це він сказав, перебуваючи на Закарпатті. За його словами, питання відмови від централізованого теплопостачання буде обговорюватись на засіданні Комітету економічних реформ.