Тернопільська міська рада заборонила використовувати радянську символіку на державних і комунальних установах міста. Міський голова Сергій Надал вважає, що українці можуть святкувати свята без символіки неіснуючої країни.

– Ми за те, щоб будь-які святкування проводились виключно із державною символікою. Проводити святкування з прапорами тієї імперії, завдяки якій пролилась кров мільйонів на Україні, я думаю, цю практику пора призупинити. Зараз пішла тенденція по багатьох містах України, де приймаються рішення на рівні керівництва міст, обласних державних адміністрацій про святкування будь-яких свят з прапорами попередньої радянської імперії. Враховуючи це, ми і прийняли рішення, щоб в Тернополі таких речей не допускати, – сказав мер.

Однак, пояснює Сергій Надал, це не означає, що у місті буде заборонено ходити з червоними прапорами.

А, традиційно, червоні стяги у Тернополі можна побачити 15 квітня – у день визволення Тернополя від фашистських загарбників, та 9 травня – на День Перемоги.

– У рішенні написано чітко, заборона розміщення на державних і комунальних установах. Якщо люди зберуться собі, за своїми інтересами, десь в парку Слави чи іншому місці, ми ж не можемо заборонити комусь ходити з тим чи іншим прапором. Ніхто цей прапор з рук у нього виривати не буде. Мова йде про офіційні установи, – додав міський голова.

А ось ввести таку заборону на території всієї нашої області не вдалось. Вчора обласні депутати навіть не проголосували за внесення цього питання у порядок денний.