Під час демонтажу так званої каплички у парку Національного відродження працюватимуть представники МНС, медики та психологи. Таке рішення прийняли члени Духовної ради при міськраді. Потреба в цьому є, переконані члени ради, оскільки «сектанти» ведуть себе дуже відчайдушно, подекуди агресивно. Є побоювання, що під впливом гіпнозу вони вдаватимуться до крайніх кроків, аби відстояти свої інтереси.

.

Про це розповіли у прес-службі міської ради.

Нагадаємо, духовна рада Тернополя прийняла рішення демонтувати культові споруди в парку Національного відродження.

Самочинне будівництво у парку Національного відродження у Тернополі розпочалося десять років тому. Невідомі особи без будь яких дозволів спорудили капличку. Останніх два роки будівництво активно розросталося, з’явився другий поверх, шикарна огорожа. Крім порушення закону, яке вчинила невідома група, захопивши гектар паркової землі, ці люди викликають обурення духовенства та простих християн. Інцидент, який стався на День міста, просто шокував: під час розкладання торгових точок продавці чули в свою адресу жахливі прокльони та лайку від представників невідомої «секти». Обурені поведінкою «віруючих» і тернополяни, які приходять по воду до джерела. Мовляв, позиція цих людей є досить дивною – вони не підпускають близько не тільки до своєї «молитовні», а й до джерела. Причина – шокуюча. «Сектанти» стверджують, що тут відбуваються об’явлення Матері Божої. На їхньому будинку висить портрет Папи Римського, а свою споруду вони називають церквою.

Оскільки проблема має не лише правовий, а й релігійний аспект, обговорення її винесли на засідання Духовної ради, яка створена при міському голові. Члени ради – владики та священнослужителі традиційних християнських церков – були одностайні в тому, що незаконну будівлю у парку потрібно демонтувати, а діяльність релігійної групи кидає тінь на церкву як таку. На сьогодні у невідоме угрупування, за даними правоохоронців, входить до 70 чоловік.

Діють вони поза межами закону і моралі, підмінюючи релігійні постулати власними вигадками. Зокрема, тернополяни неодноразово ставали свідками того, як представники даної групи принижували церкву, християнську віру, церковні канони. Крім того, вони додають свої приписи до Біблії і розповсюджують ці буклети та брошури серед людей.

Дана група існує поза всякими церковними канонами – в них нема єпископа, нема церкви як такої, нема жодної реєстрації.

Священики переконані, що це явище – не що інше, як духовна хвороба. За словами отця Андрія Романківа, канцлера Тернопільсько-Зборівська єпархія УГКЦ, зібрання пробує підв’язати себе до інших конфесій, щоб маніпулювати людьми.

«Релігійні постулати у трактуванні невідомих осіб обростають химерними вигадками, вони додають свої приписи до Божого слова та богослужінь, поширюють неправдиву інформацію про уявні з’явлення Богородиці. Судячи по їхніх ділах, люди цієї групи стали жертвами психологічного впливу. Ще одним деструктивним наслідком їхньої діяльності є те, що ці «жертви» роблять антирекламу для офіційної церкви, обзивають священнослужителів, принижують церковні канони, розповсюджують касети про об’явлення, звістки про уявні зустрічі зі святішим отцем з Риму, який нібито прибуде на джерело тощо. Таким чином люди стають заангажованими, стають інструментом, який використовують ці сектанти для того, щоб було кому виконувати їхні замовлення», – зазначив о. Андрій.

Отець Анатолій Зінкевич – настоятель Свято-Троїцького Духовного центру на честь Данила Галицького УПЦ (КП) – додав, що відповідь на питання про доцільність демонтажу в даному випадку має бути лише ствердна. Оскільки дана група не є церквою.

«Дві жінки поклали руки на хлопця і сказали, що ти – священик, – то це не церква, а зібрання, – сказав Анатолій Зінкевич. – Стоїть також питання про те, кому це вигідно і для чого. Хтось же вкладає величезні гроші в дорогі буклети, агітки виразно антицерковного пропагандистського змісту. За які кошти буквально виріс шикарний будинок з дорогою огорожею. Хто сприяє цьому? Однозначно, там працює система зомбування людей, вони наче перебувають у стані душевної хвороби – приязні, їм неможливо нічого пояснити. Якщо вони хочуть іменувати себе церквою, то повинні пройти той законний шлях, яким ідуть традиційні і нетрадиційні конфесії. Адже угруповання в тому вигляді, в якому воно є сьогодні, узаконене бути не може».

Члени ради одностайні і втому, що будівлю потрібно демонтувати – без насилля і кровопролиття. Так під час демонтажу винесуть ікони та статуї, які є в приміщенні. Духовні отці висловили розуміння владі. Мовляв, демонтаж споруди – велика відповідальність для неї. Однак цей крок сьогодні є вкрай необхідним.

«Звісно, що будуть протести, але влада разом з церквою мусить навести порядок в місті, бо далі таке безчинство і наруга над релігією в Тернополі тривати не можуть, – зазначив о. Марек Гулик – вікарій Римо-католицької церкви.

Міський голова Сергій Надал погодився з позицією духовенства. Однак зазначив, що потрібно знайти законне рішення для такого кроку. Тому питання про демонтаж споруди у парку Національного відродження винесуть на чергову сесію міської ради. Таким чином демонтаж буде здійснено законно.