На Тернопільщині художники зі всієї України малюватимуть древню Теребовлю. У стародавньому містечку відбудеться Всеукраїнський живописний пленер  «StareNove місто».

Як повідомив 26 червня IA ZIK куратор пленеру Микола Шевчук, мистецький захід приурочать 915-й річниці писемної згадки про місто.

«Титуловані художники з різних областей України з 28 червня до 8 липня пройдуть княжими стежками Теребовлі та околиць і побачене зафіксують на своїх полотнах. Серед гостей пленеру – митці, удостоєні почесних державних звань та нагород, лауреати всеукраїнських, міжнародних мистецьких виставок і премій. Передбачається, що кожен з учасників передасть у колекційний фонд міської ради дві авторські роботи. Згодом картини представлять на благодійному аукціоні, а кошти, що надійдуть від цього, спрямують на загальні громадські справи», – розповів Микола Шевчук.

Крім того, з нагоди 915-річчя Теребовлі на території місцевого замку відбудеться урочисте відкриття відтвореного за давніми фотографіями пам’ятника Софії Хшановській – відважній жінці, дружині коменданта фортеці, яка відіграла ключову роль в обороні міста від османських військ. Це – робота тернопільського скульптора, заслуженого художника України Романа Вільгушинського.

Основні заходи у рамках ювілейних святкувань відбудуться у Теребовлі 7-8 липня.