Станом на сьоме серпня з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО до Тернопільської області прибуло 718 осіб. Про це повідомив начальник обласного управління ДСНС Віктор Маслей під час засідання колегії облдержадміністрації. Він також зазначив, що в області діє Міжвідомчий координаційний штаб з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян, які переміщені до нашого регіону.

Маслей Віктор, МНС– З Криму до нас прибуло 202осіб, з районів АТО – 516, – розповів Віктор Маслей. Серед тих, хто приїхав з областей, де проводяться антитерористичні операції є 79 чоловіків, 197 жінок,188 дітей, 52 інваліди та особи похилого віку. За медичною допомогою звернулися 50 осіб, медична допомога їм надана, нарікань немає. У вищі навчальні заклади влаштовано 16 студентів Кримського державного університету імені С. Георгіївського. В загальноосвітні школи області влаштовано 27 дітей, у навчально-виховні комплекси та дошкільні навчальні заклади – 26 дітей. До центрів зайнятості у пошуках роботи звернулися 68 осіб, з них 25 працевлаштовано, 25 перебувають на обліку, 28 знялися з обліку.

Працівники управління ДСНС та волонтери не тільки організовують переїзд людей до нашої області, зустрічають і розселяють їх тимчасово у готелях, вирішують побутові проблеми. Так, обласна організація Товариства Червоного хреста України допомагає переселенцям вирішити фінансові проблеми. Вона вже надала допомогу 592 особам на суму понад 22 тисячі гривень. Окрім того, фахівці управління з надзвичайних ситуацій спільно із департаментом фінансів ТОДА провели розрахунки щодо потреб в коштах для розміщення громадян та організації їхнього життя на території області. Так, до кінця року на ці потреби необхідно близько 420 тисяч гривень. Рахунки ці, за словами Віктора Маслея, передані до Мінфіну. 105 тисяч гривень із цієї суми повинна забезпечити облдержадміністрація за рахунок коштів місцевих бюджетів, благодійних коштів, інших джерел, не заборонених законодавством, і власних коштів переселених громадян.

Ольга Трач

Фото автора