Кілька десятків років тому Тернопільщина мала свою Швейцарію. Містечко Заліщики, яке ще називають перлиною Наддністров’я, до Другої Cвітової війни було популярним місцем відпочинку поляків. Спеціально для іноземних туристів курсував потяг «Варшава – Заліщики». Цінним ресурсом міста є оточуюча його ріка Дністер. Над нею розкинувся парк з екзотичними гінкго та софорою японською. Останні кілька років у зеленій зоні розміщені корпуси лікарні, і за цей час парк занепав.

.

Про це розповідає телеканал ІНТБ.

– Від Моршинської курортної зони був будинок відпочинку. Тоді тут був більший порядок, була більша служба, більше уваги. А коли орендує лікарня, то чи за браку коштів, бачите – запущений цей парк, – розповів директор Заліщицького краєзнавчого музею Василь Олійник.

Багаті Заліщики архітектурно-історичними пам’ятками. Серед них – і костел святого Станіслава, і палац Бруніцьких. Останній планують реставрувати за кошти інвесторів.

– Цей будинок ми плануємо віддати інвесторові, щоби він вклав туди гроші і відновив його, тому що він є історичною пам’яткою. На жаль, і парк, в якому сьогодні знаходиться той будинок, за останні років 20 абсолютно занедбаний. І ми перед цим інвестором також ставимо питання, щоби він своїми коштами допоміг нам реставрувати старий панський парк над Дністром, – каже міський голова Заліщиків Володимир Бенев’ят.

Упродовж останніх трьох років у Заліщиках реставрували всі пам’ятники, відремонтували 15 доріг. У планах – реконструкція центральних майдану, сцени, фонтану, відкриття для туристів колишніх підземних ходів міста. Найближчим часом міська рада обіцяє облаштувати заліщицький пляж. Такий обов’язок влада взяла на себе в межах кластеру – об’єднання всіх суб’єктів господарювання, які задіяні в популяризації туризму в Придністров’ї.

– Кожен партнер та учасник цього кластеру має певні перед собою зобов’язання. І ми маємо певну функцію у виконанні нашого спільного проекту. Зокрема, те, що Заліщицька міська рада має на меті облаштувати, наприклад, частину пляжу. Наше комунальне підприємство «Інформаційно-туристичний краєзнавчий центр» бере на себе місію популяризації міста, проводити рекламно-інформаційну діяльність у межах нашого проекту, – зазначила директор КП «Інформаційно-туристичний краєзнавчий центр» Лариса Римар.

Щоби повернути Заліщикам втрачений колись статус туристичного центру, потрібна допомога держави та інвесторів, – зазначає місцева влада. Проте вже зараз місто відвідує все більше і більше людей. Адже перлина Наддністров’я – чудовий варіант «Туру вихідного дня», впевнені в «Інфотурцентрі».