Не вщухають протистояння релігійних громад на півночі Тернопільської області. Представники російської церкви намагаються не допускати вірних українських православних церков до Богослужінь.

Кірілл і ПутінКлірики Московського патріархату не забувають при кожній нагоді скаржитися на утиски в проросійське ОБСЄ та до Кремля.

Так, під час недільного богослужіння представники УПЦ КП зібрались перед дверима церкви, вимагаючи надати їм право на почергове служіння. Прихильники Московського патріархату викликали правоохоронців, повідомивши їм про незаконну силову спробу захоплення храму св. Анни, пишуть Тернополяни

Інформаційний відділ УПЦ (МП) з посиланням на прес-службу Тернопільської єпархії, скаржиться, що представники УПЦ КП, нібито, чинили провокативні дії, вигукували лайливі слова на адресу настоятеля храму протоієрея Ігоря Кушнірука та православної громади с. Кути. За словами свідків події лунали погрози: «Ми вам влаштуємо другу Катеринівку».

З метою врегулювання конфлікту, сьогодні в стінах Шумської РДА відбуваються перемовини щодо можливості почергових богослужінь. Раніше зусилля шумських чиновників жодного позитивного ефекту не мали.