.

Чим менше часу залишається до Євро-2012, тим ще більш актуальнішою стає проблема ремонту доріг. Критичною є стан автошляхів у більшості областей України. На жаль, Тернопільщина теж входить в число тих, де дороги знаходяться далеко не в ідеальному стані. Водночас грошей на їх утримання держава фактично не виділяє.

.

– У цьому році ми не маємо коштів ні на будівництво, ні на капітальний ремонт, ні на капітальний ремонт мостів. Кошти нам виділили лише на поточний ремонт і утримання – це 65 мільйонів гривень. В цю суму перейшов залишок з минулого року – біля 25 мільйонів гривень. І тому рахувати, що це дуже великі кошти сьогодні не можливо. Для порівняння: у минулому році коштів було 100 мільйонів гривень, у позаминулому – 156 мільйонів гривень, – розповів заступник начальника служби автомобільних доріг у Тернопільській області Петро Вільчинський, повідомляє «Радіо Рокс».

Однак, незважаючи на недофінансування, дорожники нашої області деякі роботи з благоустрою автошляхів все ж таки провели.

– Уздовж автомобільних доріг працювало до тисячі чоловік щоденно на роботах з прибирання сміття, вирубці кущів, самосійних насаджень, викошування бур’янів. Ця робота продовжується і по сьогоднішній день. Багато людей працювали по направленню зі служби зайнятості. Враховуючи велику допомогу громадськості, яка була надана нам, ми змогли нашими ресурсами зробити значний обсяг робіт з підготовки проїжджої частини доріг, ліквідації ямковості, колійності, бучин, – повідомив Петро Вільчинський.

Зауважимо, що останніх три роки служба автомобільних доріг Тернопільщини лише підтримує дороги більш менш у проїжджому стані. За цей період не було проведено жодного капітального ремонту доріг.

До слова, нещодавно голова облдержадміністрації Валентин Хоптян створив комісію для перевірки використання бюджетних коштів, виділених на ремонт доріг області. Фахівцям доручено вибірково обстежити та проаналізувати стан автодоріг Тернопілля, на ремонт яких використано гроші у першому півріччі цього року.