Після  чемеровецького ДТП активізувалися розмови щодо можливої заміни Валентина Хоптяна. 

І хоч високопосадовець офіційно заперечив причетність до аварії зі смертельним випадком,  він опинився в ситуації кульгавої качки. Саме так в американській політичній культурі називають Президентів, які   в  рік  закінчення своїх повноважень, втрачають вплив на ситуацію.

За рік до виборів парламентських та можливих виборів обласних історія з новорічною аварією остаточно підірвала довіру до першого  керівника Тернопільщини. Важливий не сам факт участі чи неучасті  в події, а  резонанс від поширення повідомлення по центральних телеканалах. Зважаючи на те, який вплив може мати сам витік інформації про ДТП на суспільну думку,  Хоптяну буде важко утримувати ситуацію під контролем. І більше того відкласти в довгу шухляду будь-які політичні плани на майбутнє, в тому числі  майбутнє балотування дружини до парламенту.

Цілком ймовірно, що чиновнику запропонують іншу роботу, а на його місце прийде особа з кращим послужним списком.

Досьє на таких претендентів Адміністрацією Президента уже складено. За інформацією з неофіційних джерел, серед претендентів на місце Хоптяна розглядаються кандидатури двох екс-голів Тернопільської ОДА – Юрія Чижмаря і Михайла Цимбалюка, одного з голів райдержадміністрацій та відомого фермера з Підволочиського району Олега Крижовачука. Ті самі джерела відзначають високу ймовірність повернення в область Чижмаря, який цього року став жертвою “кислотного” скандалу. На користь його кандидатури говорить досвід роботи в області, знання політичного ландшафту та заступництво міністра з надзвичайних ситуацій Віктора Балоги.

Конкуренцію у цьому плані може скласти хіба що Крижовачук. Герой України може стати резервним аеродромом для збереження в області позицій Хоптяна. Аграрій входить до провладної коаліції в облраді, має свої “виходи” в Києві і може “протоптати” для себе стежину у вищих ешелонах влади. Крім того, він найбільше з претендентів вписується в образ дбайливого господаря в області. Це до вподоби Банковій, яка хоче в кожній галицькій області “клонувати” свого Вишиванюка. Івано-франківський губернатор, на думку київських чиновників, найкраще вписується в ландшафт Західної України і може принести партії влади очікувані дивіденди на виборах.

Цілком можливо, що заміна Хоптяна відбудеться не зараз, а пізніше, коли скандал вщухне і з’явиться можливість зважити всі плюси і мінуси кадрових перестановок на Тернопільщині напередодні парламентських виборів.

На фото: Юрій Чижмарь завжди готовий, Крижовачук приймає Хоптяна у власних володіннях