V Всеукраїнський фестиваль національної вишивки та костюма «Цвіт вишиванки» відбудеться у Тернополі 12-13 травня 2012 року.

.

Про це сьогодні на прес-конференції повідомив ініціатор проведення заходу Євген Філь.

В його рамках відбудеться конкурс на кращий автентичний та сучасний весільний костюм, який молоді пари мають створити власноруч. Окремі бали отримають ті молодята, яка зробили святкове вбрання спільно.

– Вишивка стає цікавою, українці повертаються до свого. Ми сьогодні бачимо вишивку як у святковому, так і у буденному житті українців. Українець свій гардероб збільшує вишитими виробами. Це і сорочки, і блузки, і вишиті рушники. Тому я думаю, що наш фестиваль вніс свою певну лепту в те, щоб українська вишивка зайняла своє місце у народній творчості України, – вважає Євген Філь.

Цього року у фестивалі взяли участь 42 народних майстри і 126 підприємців, які популяризували українську вишивку та національні вироби. Серед них були проведені конкурси на кращий рушник, сорочку, жіночу блузку, картину і костюм. Переможцями стали: за кращу чоловічу сорочку – Уляна Пархолюк (село Плебанівка Теребовлянського району), за кращу жіночу блузку вишиту бісером – Олена Абрамович (село Річка Косівського району Івано-Франківської області), за кращу жіночу блузку вишиту хрестиком – Любов Дрогамерецька (м.Івано-Франківськ), за кращий вишитий рушник – Наталя Шпак (Вінниця), за кращу вишиту картину «Дівочі сльози» – Марія Воловник (м.Тернопіль), за кращий національний жіночий костюм – Леся Сеню (м.Львів) і за кращий національний жіночий костюм з бісеру – Світлана Грипиняк (село Річка Косівський район Івано-Франківської області).

Організатори сподіваються, що наступний фестиваль відбудеться на ще більш високому рівні. Адже проведення такого роду заходів, вважає голова облради Олексій Кайда доводить, що українська нація є надзвичайно багатою і потужною у своїх традиціях. Очільник обласного парламенту також пояснив, чому надалі фестиваль проводитимуть на День Матері.

– Одна із ідей через те, що вишивка в принципі асоціюється з мамою. Тому що перший вишитий подарунок зроблений мамою. І я думаю, що це було б дуже символічно українська жінка – українська матір – українська вишивка. Тому задумали, що наступний п’ятий фестиваль буде проведений на День Матері, – розповів Олексій Кайда.

До речі, цього року під час підготовки до фестивалю організатори зіштовхнулися із певними труднощами.

– Прикро, що не все виходить так, як задумується. Знову ж таки ті самі намети, яких мало бути 60. Натомість управління туризму облдержадміністрації надало лише 20. Я хочу подякувати тим політичним партіям, громадським організаціям, які відгукнулися і фактично за день надали свої намети, самі їх встановили, ті чотири партії, яким не байдужа доля не тільки української вишивки, а й напевно і української нації. Адже українська вишивка є невід’ємною частиною української традиції, української нації, української генетики, – констатував Олексій Кайда.

Серед політичних партій патріотами виявились ВО «Свобода», ВО «Батьківщина», Конгрес українських націоналістів та партія «За Україну».