Будівництво пологового будинку на базі лікарні №3 Тернополя було одним із пріоритетних завдань попередньої влади. Кілька разів за час своєї каденції екс-мер Роман Заставний проводив показові виїзні наради з цього питання.

Згадували про цей об’єкт і під час обговорення формування Програми соціально-економічного розвитку м. Тернополя у 2010 році. Але через брак коштів – новий пологовий і далі залишається у статусі довгобуду. За словами нинішнього міського голови Сергія Надала, на сьогоднішній день будівля готова лише на 30 відсотків.

–        Настільки «мудро» його там будували, що поставляли вікна, але забули накрити дах. Тому в бюджеті на цей рік передбачені кошти, щоб там зробити перекриття і поставити дах, – розповів мер.

Загалом, щоб закінчити будівництво і ввести об’єкт в експлуатацію, необхідно щонайменше 60 мільйонів гривень. Очевидно, що така сума є непосильною для міського бюджету. Тому Сергій Надал сподівається відшукати інші джерела фінансування.

Нагадаємо, що свого часу колишній мер Роман Заставний пропонував продати приміщення пологового на вулиці Замковій, а за виручені кошти добудувати новий сучасний медзаклад на базі лікарні №3. Але тоді йому для втілення своєї ідеї не вдалося знайти підтримки депутатів. Народні обранці діючий пологовий передали на баланс обласної ради.