Народний депутат України Микола Люшняк одним із перших підтримав ініціативу з проведення першого Всеукраїнського живописного пленеру «Тобі, Богородице! Зарваниця-2015». За сприяння політика захід відбувся під-час минулотижневої Всеукраїнської прощі у марійський центр.

Додамо, що у день прощі Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, відвідав і благословив перший Всеукраїнський живописний пленер «Тобі, Богородице! Зарваниця – 2015». У виставковому залі дзвіниці Патріарх оглянув близько сотні робіт художники з усіх куточків України.

«Духовність та мистецтво – завжди залишалися невід’ємними у своєму існуванні, – зазначив Микола Люшняк. – Вони надихали на великі звершення та самопожертву. На сьогодні, у такий нелегкий для України час, саме духовне мистецтво має підтримувати нас у важкій боротьбі проти ворога. Сама проща для мене ще раз довела, що українці готові на самопожертву та перемогу!»

Люшняк МиколаІніціаторами заходу стали член Національної спілки художників України Микола Шевчук та заслужений журналіст України Олег Снітовський. Їх старання, а також якість виконаного живопису, високо оцінив Блаженніший Святослав. Від імені митрополита Василія (Семенюка) митці отримали подячні грамоти.

Окремі картини вже продано, частину виручених коштів віддадуть на підтримку бійців, які захищають Україну. У пленері беруть участь заслужені художники і лауреати обласних, всеукраїнських, міжнародних премій з Тернополя, Івано-Франківська, Рівного, Волині, Києва і Луганська.

Кожен з художників створив декілька робіт. Одну картину подарували Блаженнішому Святославу, окремі будуть подаровані Марійському духовному центру.

Фото з сайту Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ