Народний депутат України Микола Люшняк наголошує на необхідності якісної та найшвидшої мобілізації, а потім ротації військових підрозділів на сході країни. Про це політик заявив після кількаденного перебування разом із бійцями інженерних військ, які беруть участь в антитерористичній операції на Донбасі.

«Рекомендую всім нардепам попробувати хоч кілька днів пожити разом із простими солдатами, – розповідає Микола Люшняк. – Не потрібно їхати не передову. Адже є друга і третя лінії оборони. Зрозумійте, їм також не так легко. Ці хлопці розуміють, що війна зовсім близько від них. Всього за кілька кілометрів, а допомогти своїм побратимам у реальних бойових діях не можуть, оскільки виконують своє завдання. Дехто з цих мужніх чоловіків перебуває на Донбасі більше як пів року. Це їх змучило не тільки фізично, але і морально».

Ідея кількаденного перебування з солдатами у Миколи Люшняка виникла одразу після свят. На Різдво він зустрів одного із учасників АТО, який перебував у той час на ротації. Рядовий розповів, що він, як і всі його побратими, втрачають приблизно три дні відпустки на дорогу сюди і назад, і що зовсім непогано було б налагодити перевезення бійців.

«Погодивши з волонтерами, ми зібрали півтори десятки бійців з Теребовлянського та Бучацького районів, які, до того ж, служать в одній частині, – продовжив Микола Люшняк. – Всіх обдзвонивши, дали як мінімум один додатковий день відпустки нашим землякам. Після чого я зі всіма відправився на схід у Луганську область. Повірте, що за майже добу нелегкої подорожі, почув ледь не всі проблеми наших військових. Тут справжнє армійське життя з невиданими довідками про участь в АТО, проблеми із забезпеченням, побутові проблеми».

Вже на місці базування частини в Луганській області Микола Люшняк побачив реальну ситуацію у нашій армії: «Нам є ще над чим працювати. Адже кожен з вояк одітий у власну форму, дуже багато із необхідного забезпечення завозять волонтери».

Нагальною на сьогодні є заміна особового складу у частинах. Значна частина солдатів перебувають у військових підрозділах, починаючи з першої хвилі мобілізації.

«Наші хлопці готові захищати Україну, незважаючи на більш як піврічне перебування у військових підрозділах. Та їм також потрібен перепочинок, спілкування з сім’єю. Тому всі ми повинні з розумінням ставитися до процесу мобілізації,» – підсумував Микола Люшняк.