Продовжуються закулісні ігри навколо скандального Тернопільського обласного тервиборчкому. Нагадаємо, що комісія уже більше року не може або не хоче ввести 13 нових депутатів облради від “Свободи”, відібравши таким чином у партії Тягнибока можливість проводити власні рішення.

Формально члени ТВК не можуть зібратися на засідання і прийняти рішення щодо нових депутатів. Серія відкликань і замін  зменшила кількість  членів з 18 необхідних до 14. З них – 8 твердо належали до коаліції регіоналів.

7 червня цей розклад знову змінився. Центральна виборча комісія розглянула особисті заяви про складення повноважень представників ПР Ірини Барабаш та Юрія Пушкаря. Як стало відомо “За Збручем”, обох відставників подавав в комісію в 2010 році нардеп Орест Муц і ці люди залишилися в його виборчому пулі.

Таким чином, в комісії змінився розклад. З 12 діючих членів шестеро належать до квот партій, які входять в тернопільський КОД. Це два представника НРУ, представники “Свободи”, “Нашої України”, “Фронту змін” та “Громадянської позиції”.

Згідно закону комісія здатна проводити легітимні засідання, коли присутня половина членів від загального складу – 9 з 18, а рішення приймаються простою більшістю від присутніх. Цікаво, що досі залишається незаповненою 3 квоти  “Батьківщини”

За таких обставин  в опозиції, якщо вона справді єдина, з’явився шанс для проведення легітимного засідання ТВК і завершення тривалої кризи в облраді. А для Ореста Муца – це чергова спроба “насолити”  голові ОДА Валентину Хоптяну.

Зауважимо, що часу у “заколотників” не так багато. Вчора, 21 червня, відбулося чергове засідання ЦВК. За повідомленням УНІАН, на засіданні було змінено персональний склад територіальних виборчих комісій у кількох  регіонах.