львіський Василь ЛилоЦього тижня тернопільські ЗМІ довідалися про появу нового заступника в обласній організації Партії регіонів. На сторінках різних видань нардеп Орест Муц представив в цій іпостасі львівського нардепа Володимира Зубика.

Скупа біографія оприлюднена в газетах фіксує лише сходинки трудового шляху. В той же час в мережі дуже багато цікавої інформації про політичну та бізнесову кар’єру нового побратима Ореста Муца.

Отже, читаємо тижневик “Коментарі” за вересень 2009 року. У ньому журналісти аналізують статки найбагатших людей в кожній області. Капітал Володимира Зубика “Коментарі” оцінюють у $28 млн.

Далі йдеться, що “депутатові  приписують контроль над компанією «Інтергалбуд», хоча офіційно є лише дирек­тором з фандрейзингу благо­дійного фонду «Світ дитини». «Інтергалбуд» є лідером рин­ку житлового будівництва у Львові (52-58%) й активно просувається у Рівному, Чер­нівцях та інших обласних центрах Західної України. Віднедавна «Інтергалбуд» на­магається вийти на київсь­кий ринок житла. Можна припустити, що не останнім чинником успіху компанії стали політичні контакти її представників. Наприклад, львівське представництво компанії очолює Юрій Буняк, син колишнього міського го­лови Львова Любомира Буняка (часто фірма «Юліта», яку вважають спільною власніс­тю родини Буняків, була під­рядником «Інтергалбуду»). Сам же Зубик політичну кар`єру розпочав одразу з Верховної Ради, куди пройшов 2006 року за списком БЮТ. Він же став першим «зрадником», тобто можна вважати, що з нього формаль­но почалася криза, яка завер­шилася перевиборами. 2007 року Зубик знову став нардепом, але вже від Партії регіонів”.

Ще більш відвертіше про нардепа Зубика розповідає колишній соратник Юлії Тимошенко Михайло Бродський(друкуємо мовою оригіналу):

“Это – человек Губского, его бизнес-партнер с древних времен, с СДПУ(о). Факт остается фактом: мы с Томенко хотели убрать его из списка, потому что Луценко передал документы МВД, что у Зубика был паспорт Буркина-Фасо, но Юлей воспринималось это так, что “Губского обижать нельзя! Вообще, у Юлии Владимировны с Губским подписан очень серьезный документ об условиях его вхождения в БЮТ. Там серьезно расписаны, какие должности в правительстве получают люди Губского, какие коммерческие или государственные структуры”.

Що може означати появу такої колоритної особистості на території Тернопільщини? По-перше, значне в фінансовому плані підсилення партійного осередку, який очолює Орест Муц. По-друге, можливу появу на будівельному ринку потужного гравця з великими можливостями. “Коментарі” писали про інтереси наближених до Зубика бізнес-структур на ринку Західної України. У той час, коли тернопільські будівельники переживають непрості часи, така структура при бажанні може не тільки зайти в ринок, а й “поглинути”  його основних гравців. Крім того, не виключено, що у такий спосіб Зубик підшуковує для себе тепле місце в партійному списку. Мабуть, бізнесмен не особливо сподівається на перемогу в мажоритарному окрузі у агресивній стосовно партії влади Галичині.   Разом з тим на  Львівщині конкуренція за місце у списку  серед регіоналів значно гостріша, ніж у нас.  Тому, очевидно, що Зубик зробить спробу стати “списочником” за квотою Тернопільщини. Аргументи для цього у нього є вагомими.

Звичайно,  вищевикладене є версіями. Яка з них правдоподібна  – покаже час.