Патріарх Московський і всієї Русі Кирило вважає, що чорнобильська трагедія повинна спонукати народи Росії, України і Білорусі до єднання.

“Це дивовижний приклад солідарності людей перед обличчям спільного ворога. Нехай він надихає нас на збереження братських відносин один з одним, нехай кордони, які існують між державами, ніколи не розділять наш народ, духовно єдиний, у більшості своїй православний”, – сказав патріарх після пасхального молебню у Свято-Іллінському храмі Чорнобиля – єдиному діючому храмі зони відчуження, – повідомляє Кореспондент.

Як наголосив він, і українці, і росіяни, і білоруси “разом боролися проти трагедії і здобули перемогу”.

“Завдяки силі духу, жертовності пожежників, воїнів, ліквідаторів грізна чорнобильська катастрофа була приборкана”, – сказав патріарх.

Як зазначив він, ніколи з пам’яті нашої не повинні зникнути приклади героїзму, подвигу, мужності, жертовності ліквідаторів.

При цьому предстоятель вказав на те, що не лише ліквідатори, а й багато мирних людей постраждали від наслідків аварії: “Чого варто було відселення з цих чудових, прекрасних місць тих, хто все життя жив тут”.

На богослужінні були присутні президенти Росії та України Дмитро Медведєв і Віктор Янукович, а також митрополит Київський і всієї України Володимир.

Після молебню вони спочатку по черзі, а потім – всі разом зробили кілька ударів у найбільший дзвін нової дзвіниці храму. Дзвони в дар церкви передав патріарх Кирило.

Як повідомлялося, раніше Янукович і Медведєв взяли участь у церемонії закладення першого каменя майбутнього пам’ятника ліквідаторам чорнобильської аварії.