Іменитий дизайнер представив на 5-тих «Тернопільських днях моди» колекцію «Казка», котра вже побувала і на тижнях моди в Москві, Казахстані, Еміратах. Ця колекція перегукується з традиційним міщанським вбранням ХІХ століття: плавні лінії, довжина – максі, рукави-ліхтарики і комірці-стійки. Основні кольори – білий, чорний, коричневий, червоний, смарагдовий.

Тканини цупкі, натуральні, в пошані оксамит і плісировані текстури. Андре Тан пропонує дівчатам носити пенсне і книги – замість сумочок.

Родзинкою колекції стали сукні із принтами-цитатами із творів Пушкіна. Наскільки складно було втілити ідею безпосереднього цитування класика через одяг запитуємо у автора:

– Оскільки виробництво тканини доволі тривалий процес, тканину з принтами Пушкіна і його «кабы я была царица, говорит одна девица» ми замовляли ще в кінці серпня – на початку жовтня в Італії. А потім вже, коли почалися всі політичні події, я розумів, що тканина вже прийшла, ми її розмитнили і в будь-якому випадку її потрібно було пускати в колекцію. Я вважаю, що казки – це те, що нас оточує, позитив, це дитячий сміх і це – найголовніше.

– Яку біжутерію ви пропонуєте у новій колекції?

– З біжутерії на цей раз будуть тільки аксесуари. Завжди я працюю з Катею Булах, вона із Західної України, цей раз – не виняток. Враховуючи тенденції, у нас це підвіски-ключики і замкові щілини. Оскільки колекція «Казки»: багато хто має свої таємниці, та вони заховані за сімома замками, за сімома печатями. Цього разу у нас будуть і сумки, зроблені у вигляді книг, на котрих написано «Кобзар» Т. Г. Шевченка та «Казки» О. С. Пушкіна. Таким чином ми все об’єднали в одну велику книгу. Бо ж ми всі на цьому зростали і не варто забувати, те, на чому виховувалися ми і наші бабусі.

– Влітку всі стають перед вибором сонцезахисних окулярів. Що ви порекомендуєте носити в цьому сезоні?

– Я вже два роки підряд роблю свою лінію окулярів. Робимо їх в Італії, на фабриці, де виробляють свою лінію оптики «Шанель», «Шопард» та «Дольче-Габана». Якщо говорити глобально, то зараз актуальні 50-ті роки: це «котяче око», витягнута форма лінзи. А для мужчин – окуляри в ретро стилі. Однак з цим слід бути акуратними. Якщо у вас кругле чи овальне обличчя – ці окуляри вам підійдуть. Якщо форма обличчя дещо інша – круглі окуляри вам не підходять.

– Тернопільські дизайнери не наступають вам іще на п’яти?

– Я приїхав о п’ятій ранку, і ще не мав змоги переглянути їх роботи. Насправді у мене є своя школа моди в Києві, у нас вчаться люди з Німеччини, Польщі, Гонконгу і навіть з Італії, котра традиційно вважається центром моди. Оскільки у нас дуже сильні викладачі. Я вважаю, що той дизайнер, котрий переживає з приводу конкуренції, це не дизайнер. Це дизайнер – одноденка. Справжній дизайнер займає свою нішу. Той, хто переживає з приводу конкуренції – не настільки талановитий і впевнений у собі.

– Революція не надихає вас на нову колекцію? На каски – як нові головні убори?

– Ми зробили спеціальну капсулу в своїх магазинах: це сукні, футболки і рубахи в українській тематиці з колекції весна-літо. Ми встановили спеціально дуже гуманні ціни, де сукня коштує близько 355 гривень. Це більш ніж доступна ціна, для того, щоб ви перед родичами чи коли поїдете відпочивати в Туреччину (бо ж Крим у нас вже відібрали) могли з гордістю сказати: «Ця сукня – від українського дизайнера».

– Чи плануєте відкриття авторського бутіка у Тернополі?

– У нас 15 магазинів в Україні, але в Тернополі поки ще нема. Рік уже ведуться переговори, але оскільки не можемо знайти партнера, то не маємо результатів.

Як і минулоріч, 16 травня 2014 на подіум у вбранні від Андре Тана вийшли тернопільські манекенниці. Щоправда, не обійшлося і без ексцесів – одна з дівчат, втомлена кількагодинним дефіле на високих підборах, спіткнулася і впала прямо на сцені. Однак дизайнер був цілком задоволеним від такої співпраці і не шкодував компліментів на рахунок місцевих красунь: «Скільки моделей у скількох країнах я не бачив, але наші дівчата – найкрасивіші. У тернопільських дівчат найдовші ноги і найкрасивіші вії», – зізнався він публіці. А ще додав: «Чим більше у нас буде талановитих дизайнерів, тим ми будемо більшими, ціннішими, цільнішими і об’єднаними».

Марія Богданович, Тернопільська липа