Комунальні служби демонтували язичницького ідола, якого нещодавно встановили у парку ім. Шевченка.

.

Як ми повідомляли, минулої суботи група РУНвірівців встановила ідола, якого називає Світовидом, в парку ім. Шевченка, менш ніж за сто метрів від будівлі обласної ради і поряд з пам’ятником Степану Бандері. Проте довго стояти скульптурі не судилося. Щойно інформація про інсталяцію почала розходитися серед громадськості, божка прибрали, залишивши на згадку чорний прямокутник на газоні. Як виявилося, зробили це комунальні служби за вказівкою мерії. Відповідне повідомлення вчора вночі оприлюднила прес-служба міської ради.

У мерії пояснили, що скульптуру забрали, бо вона була встановлена самовільно. А виявили її, нібито, в процесі інвентаризації пам’ятників, яку провели у парку Шевченка в рамках підготовки до чемпіонату Європи з водно-моторного спорту, який відбудеться 26-27 серпня на Тернопільському ставі.

“За результатами перевірки було виявлено незаконно встановлену паркову скульптуру, яка трактувалась однією з релігійних громад міста як об’єкт культового призначення. Перевіркою встановлено, що відповідна релігійна громада не зверталась в органи місцевого самоврядування з проханням про розміщення даного об’єкту. Оскільки даний об’єкт був самовільно встановлений без будь-яких погоджень та з порушенням правил благоустрою і відповідних процедур, він був демонтований комунальними службами міста, – ідеться у повідомленні. – Позиція Тернопільської міської ради є принциповою та однозначною – буде проведено демонтаж усіх самовільно встановлених об’єктів та споруд у місті”.

Можна припустити, що згадана “інвентаризація” стала формальним приводом для міськради, аби якнайшвидше забрати язичницький символ з людських очей, поки не виникло негативного резонансу напередодні велелюдної прощі християн до Зарваниці. А чемпіонат Європи з водно-моторного спорту, на який очікується значна кількість туристів та преси не тільки з України – вагомий аргумент, аби при цьому не спровокувати публічного конфлікту із рідновірами. Хоча, за неофіційною інформацією, як і слід було очікувати, не все пройшло так тихо-мирно. Подейкують, що проти демонтажу божка виступили не лише пересічні ідолопоклонники, але й ряд однопартійців міського голови. Як виявилося, у рядах популярної на Тернопіллі політичної сили є чимало “дітей” Перуна, Дажбога та Ярила. Тож, мабуть, непросто було керівникам міської та обласної рад переконати побратимів забрати скульптуру. Можливо, лише до чемпіонату Європи,…

Іван Сірий