У Тернополі буде створено «госпітальний округ»

У Тернополі триває реорганізація медичної галузі міста. Зокрема, вже декілька закладів були приєднані до інших лікарняних установ. За словами начальника відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Ростислава Левчука, такі реформи допомогли суттєво зекономити кошти.

– В місті завершена реорганізація відомчих закладів. Це тернопільська міська поліклініка – колишня поліклініка комбайнового заводу та медико-санітарна частина «Ватра» шляхом приєднання їх до існуючих лікувальних закладів – першої і другої лікарні. Економія бюджетних коштів внаслідок проведеної реорганізації складає в цьому році, після виплати всіх компенсацій, 500 тисяч гривень. І в кожному наступному році півтора мільйона гривень, – запевнив головний медик.

Окрім того, планується, що у нашому місті невдовзі буде створено так званий госпітальний округ.

– Підготовлений проект концепції реформування галузі в місті, який передбачає створення в межах Тернополя госпітального округу. Він передбачає центри первинної медико-санітарної допомоги, служби швидкої медичної допомоги, лікарні планового лікування з діагностичним центром, лікарні інтенсивного лікування з хоспісними ліжками, служби відновного лікування та реабілітації, – повідомив Ростислав Левчук.

Нагадаємо, що на початку осені в Тернопіль привезуть новий апарат для попередження інфаркту Міокарда «Ангіограф». Як запевняють медики, він дозволить надавати мешканцям міста допомогу на якісно новому європейському рівні.

Адріана Макаренко