Відомості про народні віче та інші протестні акції щодня надходять із районів Тернопілля. Люди вимагають звільнення своїх заарештованих земляків і ставлять ультиматуми виконавчій гілці влади.

Так, нещодавно відбулося народне віче та попереджувальний страйк на центральні площі селища Козової. Зібрання, як повідомила прес-служба Тернопільської обласної організації ВО “Свобода”, розпочалося з молитви за загиблими юнаками на Майдані у Києві та за Божу поміч для тих учасників протесту, які зараз перебувають у відділках міліції. На вічі виступили отці Василь Баглей, Михайло Забанжала, заступник голови райради Лазарчук О.В., депутат райради Петрицин Т.Й., депутат селищної ради Захарків О.В., голова районної ПП “УДАР” Когут Т. Б.

Під час виступів, вони закликали учасників віча до єдності, до молитви, а також – їхати до Києва. Адже доля українського народу, його майбутнє, сьогодні вирішується саме там. На вічі до присутніх звернулись також із проханням допомагати людям, які зараз на Майдані – хто чим може: харчами, теплим одягом, коштами.

Розпочалося віче у районному будинку культури, де зібралися ті, кому небайдужа доля України.

Звертаючись до присутніх, отець Василь Баглей навів приклад, як великий князь Київської Руси дав мудрий урок своїм дітям.

– Він покликав своїх 12-х синів, кожному з яких уділив землі, на яких вони володарювали, взяв сагайдак зі стрілами, дав стрілу кожному і сказав: “Зломи”, – каже отець Василь. – Їм було легко по одній стрілі зламати. А потім взяв інший сагайдак з купою стріл і знову дав кожному із синів. Зламати їх було неможливо. Тоді він сказав: “Хлопці, як будете купи триматися, у вас буде сильна держава, вас ніхто не зламає. А як будете по одному, то буде так з вами, як з отими стрілами”. І певно то урок, який ми не здобули – ні наші предки, ні ми з вами. Бо маємо багато політичних націоналістичних партій, але десь власне брак єдності, егоїзм і честолюбство, брак позитивної цілеспрямованої волі й візії майбутнього довів до того, що є зараз. Тому давайте ці уроки минулого використовувати в своєму житті, поширювати ідею соборності та нації. Бо по одному нас дуже легко здолати. Ми не можемо чекати, поки нам хтось допоможе, як ми самі одні з одними не станемо пліч-о-пліч і не будемо боротися за завтрашній кращий день – для себе і для своїх дітей. Над нами є Бог. А він вірний своєму слову.

Сьогодні, попри гучні політичні заяви, попри репліки і риторику, насамперед отець закликав усіх до молитви.

– Понад 40 людей з Козівщини виїхали лише одного дня у Київ, на Майдан. Один із них – Степан Андрійчук, під час атаки “Беркута” потрапив у їхні руки і зараз перебуває у відділку під вартою, – нагадав заступник голови районної ради Олександр Лазарчук. – Тому я звертаюся до вас: “Давайте будемо одним цілим, гуртуймося, їдьмо на Майдан, бо як ми будемо разом – нас не здолати”.

Олександр Лазарчук повідомив, що голові райадміністрації Дмитру Михайлюку від районного Штабу національного спротиву передали звернення, в якому були зазначені відповідні вимоги до нього.

– Одна з них – щоб голова райадміністрації відійшов від політичної діяльності і займався суто господарськими й економічними питаннями району. У кінці звернення ми зазначили, що у разі невиконання наших вимог, ми як депутати райради залишаємо за собою право зібрати позачергове засідання сесії районної ради і висловити йому недовіру як голові райадміністрації, який є ставлеником чинної влади, – зауважив Олександр Лазарчук.

Нагадаємо, вчора активісти захопили Тернопільську РДА.

Джерело: 7 Днів