Ще приблизно на два роки вистачить місць для поховань на Микулинецькому кладовищі, а також на цвинтарі у Підгородньому. Відтак влада обіцяє створити хоча б одне з кладовищ, які передбачає Генплан Тернополя. Їх зроблять у Великій Березовиці та біля Львівського шосе.

За словами заступника міського голови з питань житлово-комунального господарства Петра Ландяка, один із цвинтарів розміром до 40 гектарів розмістять на Львівському шосе. Наразі ці землі закріплені за підприємством «Наука» Тернопільського економічного університету. Колись ці землі були власністю міста. Приблизно 20 років тому їх передали згаданому експериментальному товариству для занать селекцією, вирощування сільськогосподарської продукції. Між університетом та міською владою вже є усна домовленість про те, що навчальний заклад погоджується віддати територію. Але своє рішення ще повинен прийняти ректорат та Міністерство освіти. Лиш після цього зроблять подання на Верховну Раду, яка повинна буде змінити цільове використання земельної ділянки.

– Ще біля 20 гектарів можна залучити для потреб поховань у Великій Березовиці Тернопільського району. Колись вони належали ВАТ «Цукровий завод». Документально ці землі й сьогодні належать цьому підприємству. Але у зв’язку з тим, що завод припинив свою діяльність, керівництво погоджується віддати ділянку. Оскільки на ній немає споруд, вона підлягає відчуженню. Певна складність полягає лише в тому, що для проведення всіх необхідних земельних робіт потрібно близько двох років, – каже заступник міського голови.

У міськраді констатують, що останніми місяцями з кількістю місць уже виникають проблеми. Тому широко застосовують вертикальні поховання. Їх в КП «Ритуальна служба» почали використовувати ще за попередньої влади. Кажуть, що вже є дуже багато таких випадків. Вирішили практикувати такий спосіб, проаналізувавши досвід інших міст. Це тип сімейних поховань – коли на більшу глибину копають яму. А тоді одну труну ставлять на іншу.

Про крематорії для Тернополя, як вважають у мерії, говорити ще зарано. Адже наші люди ще психологічно не готові до такого радикального кроку.

Про це повідомляє «20 хвилин».