На початку лютого наш портал шляхом опитування читачів намагався визначити, хто на Тернопільщині найкрутіший опозиціонер. Результати ви можете побачити в архіві рубрики “Опитування”, а ми не відмовимо собі у задоволенні їх прокоментувати

Вперше в історії опитувань нашого сайту переміг не визначений, а довільний варіант відповіді. Пальму першості серед опозиціонерів здобув – “Інший” (27% або 421 голос). Можна лише здогадуватися, кого мали на увазі люди, які обрали цей варіант: Валентин Наливайченко, Олексій Кайда, Орест Муц, Михайло Цимбалюк, список можна продовжити до безкінечності. Критерії опозиційності у кожного свої власні.

От трійця переможців персоніфікованих вийшла доволі неочікувана. Чимало коментаторів намагалися звинуватити учасників опитування, їх політичні партії в тому, що вони впливали на хід голосування. Можемо сміливо стверджувати, що технічного втручання, так званої накрутки, не зафіксовано. Тобто, хто з політиків хотів, той, як умів мобілізував своїх прихильників через соціальні мережі, розсилками листів з посиланням на “За Збручем” або змушуючи підлеглих щодня клацати за себе і на роботі, і вдома (про такі випадки нам теж писали).

Отже перший серед названих і другий в загальному рейтингу депутат облради Степан Барна. Так вважають 19% опитаних, а саме 295 чоловік.

Майже стільки ж несподівано набрав малопомітний чиновник обласної адміністрації, що керує партією Кличка “Удар” – культурист Ігор Побер. Головним опозиціонером його вважають теж 19% або 292 особи. Цікаво, як сприймає таку опозиційність його начальство?

Лише 4-те місце посідає активний борець з сімейством Хоптянів, лідер місцевих БЮТівців Василь Деревляний – 15% та 277 голосів.

Решта політиків суттєво відстають від “Іншого” та переліченої трійці.

Так, по 4% опитаних оцінили опозиційність Михайла Ратушняка (68 голосів) та Романа Заставного (67 голосів).

Ще менше вважають супер-опозиціонерами лідера місцевих “гриценківців” Петра Ландяка (2%, з8 опитаних), громадського активіста Володимира Ханаса (2% та 37 голосів), нардепа Ярослава Джоджика (2% і 31 голос) і лідера НУНС Петра Мандзія (2%, 9 голосів).

Пасуть задніх в опозиційному рейтингу, на думку читачів сайту, нардеп Іван Стойко (2% та 26 голосів) і керівник профспілки підприємців Петро Мокрій (2% та 26 голосів)