На сьогоднішній день майже 88% тернополян встановили у своїх помешканнях індивідуальні засоби обліку води. Однак залишається іще 12% тих, хто лічильників не має. У водоканалі порахували, що в середньому один абонент із лічильником в місяць споживає 2,5 метри кубічних води. У той час городяни, які не мають засобів обліку води, споживають в середньому від 5 до 6 кубічних метра.

– Якщо проаналізувати середньостатистичну сім’ю, де проживає, наприклад, три мешканця, то можна сказати, що витрати на оплату послуг водопостачання та водовідведення в середньому в місяць складають біля 41 гривні. Це у випадку, якщо в абонента встановлений індивідуальний засіб обліку, – зауважив  начальник відділу розрахунків населення КП «Тернопільводоканал» Руслан Бурмас.

Якщо ж лічильника немає, то розрахунки проводяться або згідно із затвердженими нормами споживання води, або за даними загальнобудинкових лічильників.

– Абоненти, які розраховуються згідно затверджених норм споживання води, наприклад, сім’я з трьох осіб, в місяць в середньому оплачує 82 гривні. Там, де розрахунки ведуться по загальнобудинковому лічильнику, оплачують в середньому 104 гривні. В цілому, якщо проаналізувати, то ті абоненти, які мають лічильники, порівняно із тими, які розраховуються згідно затверджених норм споживання води, економлять десь 41 гривню в місяць. І натомість абоненти, які розраховуються по загальному лічильнику, така економія складає біля 63 гривень на місяць, – повідомив Руслан Бурмас.

Відтак економія на рік становитиме, відповідно, 500 і 750 гривень. А ця сума перевищує вартість встановлення самого лічильника. Сьогодні це коштує від 400 до понад 700 гривень в залежності від класу. Однак перевага встановлення лічильника полягає не тільки в економії грошей. Мешканці, котрі їх мають, знають, за що платять.

– Якщо він використав один куб, він заплатив за один. Якщо два, то за два, і так далі.  У свою чергу, той абонент, який не має лічильника, він платить певну фіксовану суму, яка в багатьох випадках не співпадає з фактичним його водоспоживанням, – підкреслив Руслан Бурмас.

До речі, як свідчить практика, абоненти без лічильників у більшості випадків споживають воду нераціонально. Додамо також, що наразі обов’язковим встановлення лічильника води є для юридичних осіб. Але вже підготовлений проект закону, який передбачає аналогічну норму і для населення.