Генпрокуратура України направила матеріали скарги з приводу неналежного кримінального розслідування в Козовій заступнику прокурора Тернопільської області з вимогою організувати ретельну перевірку.

Про це повідомляє видання Лівий берег, яке отримало копію звернення Генпрокуратури.

Мова іде про конфлікт, що виник між сусідами-мешканцями Козової. Один з фігурантів цієї справи поскаржився у прокуратуру на дії міліції. На його думку, правоохоронці незаконно закрили кримінальну справу, порушену проти сусіда. Чоловік також звинувачує міліцію в корупції. Крім того, у справі, за його словами, замішаний голова Козівської РДА Юрій Пудлик.

Деталі цього конфлікту чоловік виклав у скарзі щодо неналежного розслідування кримінальної справи, окремі абзаци якої наводимо далі.

“20.05.2010 року мною була подана заява в Козівський РВ про те, що колишній чоловік моєї дружини гр. В… всупереч рішення Козівського районного суду від 31.05.2000 року умисно, без дозволу, розбив цегляні стіни, розбивши в них входи до кімнат нашої половини будинку, які були замуровані згідно рішення суду в присутності судовиконавців району, що він признав на суді, безнаказанно забороняє нам користуватися нашою частиною будинку, в якій облаштував склад зернових культур, борошна та цукру, а також багато різних товарів, відрізав чугунні батареї парового палення, пошкодив штукатурку на стінах, поламав меблі та підлогу, умисно знищив наше майно, яке є невід’ємною частиною нашої житлової площі і самовільно, безплатно протягом 10 років користується нашою частиною будинку та підсобними приміщеннями, так як у 2000 році я з дружиною були вимушені поїхати на заробітки за кордон, де працюємо різноробочими, але періодично приїжджаємо… не впускає нас в нашу половину будинку, і ми змушені проживати в іншому районі”.

Як ідеться у скарзі, співробітниця райвідділу міліції, котра вела досудове слідство, не проводила перевірки, не призначала жодної експертизи з оцінки заподіяної шкоди, не оглянула місця події та не опитала свідків, а відтак винесла постанову про відмову в порушенні кримінальної справи. Після цього чоловік викликав дружину, котра перебувала на заробітках у Португалії, і вона звернулася в міліцію з аналогічною заявою. Втім, як і чоловік, отримала відмову. Згодом постанову про відмову у порушенні кримінальної справи виніс районний суд.

“Ми зверталися в прокуратури району на області, а також УВС в Тернопільській області неодноразово, але на наші скарги ніхто не реагував, були одні відписки”, – зазначає чоловік у скарзі. – Зі слів начальника Козівського РВ міліції мені стало відомо, що злочинну діяльність гр. В… покриває голова Козівської райдержадміністрації п. Пудлик Юрій Йосипович, який являється його компаньйоном по бізнесу і оберігає його від втручання правоохоронних органів”.

Козівчанин також скаржиться, що на нього чинили тиск працівники райвідділу міліції, один з яких вимагав не вказувати у заяві про крадіжку трьох тисяч євро, а згодом навіть вдарив.

“Я теж звернувся зі скаргами в УВС прокуратури та адміністрацію області, був на прийомі в генерала Бортняка. та п. Цимбалюка, але результатів як не було, так і немає”, – скаржиться чоловік.