Починаючи з Нового року в Теребовлі вивозом сміття більше не займається комунальне підприємство. Відтепер цією сферою послуг орудує приватна фірма. Що від цього змінилося та для чого це було зроблено?


Існує вислів, що усе, що робиться непомітно – робиться правильно. Виявляється, це не завжди так. Зміну «сміттєвих баронів» Теребовля відчула по запаху. Хоча і раніше прибирали не ідеально, але відколи містом заопікувався приватник – сміття стали залишати не прибраним.

Вивіз побутових відходів робиться раз на тиждень, ближче до вихідних, але уже в четвер-п’ятницю контейнери переповнені. Здавалося б, це дрібниця, але…прибирати зайвий мотлох двірники і не подумають.

Цікавою обставиною є розташування контейнерів по місту: якщо брати багатоповерхівки, то тут ще, так-сяк, контейнерів вистачає і йти до них далеко не потрібно, а приватний сектор майже позбавлений такої «забаганки», як вивіз сміття. Часто теребовлянці мають ходити о 1-2 кілометри до контейнерів, щоб викинути своє сміття.

Зараз уже пропонують підписувати договори із цією «фірмою», проте їх громіздкі машини поміщаються далеко не в кожну вуличку, більше того, якщо вона не асфальтована, то в дощ чи ожеледицю машина туди теж не добереться… Як же тепер має викинути своє сміття бабця, що не може кілометри відстані долати, аби дійти до контейнера? На що перетвориться сміття влітку, коли його не забиратимуть вчасно?

Останнім часом у приватного підприємства, про яке йдеться, не стало офісу в Теребовлі. Тому люди не знають які суми їм платити за вивіз побутових відходів. Їм радять звертатися в сусідні Микулинці або до нового керуючого цими справами у місті.

Я не прихильник комунгоспу та не ворог цього приватного підприємства, але такий перехід мав бути цивілізованим та невідчутним для клієнтів. Нажаль, ні підприємство, ні нова міська влада для цього, схоже за все, не зробили нічого.

Що ж ми маємо? Невпевнені кроки влади чи реформи, які покликані привести княже місто із 900-річною історією до небуття? І найголовніше: чого чекати далі?

На фото: Місцеві мешканці часто не доносять сміття до контейнерів

Володимир Кучерявий, Теребовля, для “За Збручем”