Стало відомо, чому головний “ударник” країни 2 жовтня проігнорував райцентри Тернопільщини.

Поінформовані джерела  “За Збручем” в середовищі “УДАРу” повідомили, що  Кличко до останнього надіявся узгодити кандидатів з “Батьківщиною”.  Переговори про це йшли на київському рівні. Окремі моменти цього процесу озвучив Валентин Наливайченко. З посиланням на нього “Комерсант” повідомив,  що по 40 округах досягнуто попередніх домовленостей.

Чи є серед цих домовленостей Тернопільщина поки що невідомо. Є інформація, що для Кличка принциповим є “виторгувати” хоча б один округ в нашій області. Пріоритетом для центрального штабу є 164 округ та прізвище Віталія Ломаковича. Його позиції у столиці вважають найсильнішими у переговорному процесі. Проте “Свобода”, яка у цьому окрузі виставила узгодженого кандидата Головка, не збирається домовлятися. У партії Тягнибока обмежена кількість округів, де вони мають шанс поборотися за перемогу, і здавати округи в “Свободі” не готові.

Окрему гру у цьому розкладі грає Валентин Наливайченко, який зацікавлений у просуванні свого Зборівського протеже – Володимира Петровського. Тоді як голова облорганізації Ігор Побер просуває в “узгоджені” кандидата від  Теребовлянського округу Миколу Люшняка. Хто з цієї трійки витягне один щасливий квиток залежить більше від лобістських можливостей та впливу на Кличка.

З іншого боку, важливу роль гратиме фактор Деревляного. Кого зі своїх ставленників – Бойка чи Апостола – він захоче зняти в обмін на гарантовану підтримку іншого. Ближче до Деревляного Апостол, з яким у нього багато спільних справ. Але невідомо, як вплине на підтримку фермера з Ласковець інформація про дві його кримінальних судимості. І чи не приймуть в центральному штабі об’єднаної опозиції рішення зняти кандидата з підмоченою репутацією? Хоча не виключено, що Деревляний відмовиться вести переговори з УДАРом і буде йти зі своїми ставленниками до кінця. Це в його манері.

Ще про двох кандидатів від УДАРу – Максимова і Ваврика – мова у переговорах не йде. На них, очевидно, всерйоз не розраховують.