У сусідній Волинській області – спалах кору. Десятьом дітям в селі Лище Луцького району поставили діагноз – кір. Ще десятьом у цьому ж селі зробили щеплення від кору, паротиту і краснухи, хоча вакцину довелося шукати по всій області, бо її на Волині, як і в Україні, немає.

.

Тим часом спалах кору фіксують і в Європі. Всесвітня організація охорони здоров’я закликає охочих відвідати Європу робити щеплення від кору.

У Тернополі минулого року зафіксували один випадок кору, цьогоріч на кір не хворів ніхто. Проте вакцини проти кору, паротиту та краснухи в місті немає. Востаннє таку вакцину в Тернопільській санстанції отримували в січні-лютому, але лише 28 відсотків від потреби, – повідомляє TV-4.

– В нас у минулому році один випадок був зареєстрований, в цьому році немає жодного випадку. Тому ситуація благополучна. А з вакциною в нас проблема. Ми чекаємо поставок, – розповів заступник головного державного санітарного лікаря Тернополя Анатолій Поліщук.

1820 доз вакцини проти кору, паротиту і краснухи Тернопільська міська санстанція отримала впродовж січня-лютого цього року. При потребі 6500 доз місто отримало лише 28 відсотків. Відтак вакцин, в тому числі і від кору – в Україні та в Тернополі, зокрема, наразі немає. Вакцинами забезпечує Міністерство охорони здоров’я. Бракує їх через те, що вчасно не провели тендер.

– Тендери ще Міністерство охорони здоров’я не провело. В нас проблема з вакциною серйозна. Ми зараз немаємо вакцин. Чекаємо на трендерні поставки. Щодня йде інформація від Міністерства охорони здоров’я, та й засоби масової інформації повідомляють про те, що тендери вже проведені і закінчуються і буде вакцина на місцях, – каже Поліщук.

Люди, що не хворіли на кір і не щеплені, залишаються дуже вразливими і можуть захворіти в будь-якому віці. Медики кажуть: при контакті з хворим на кір дев’яносто вісім відсотків нещеплених людей заражуються.