На Тернопільщині цього опалювального сезону субсидії оформили близько 97 тисяч домогосподарств.

Про це повідомив заступник директора департаменту соцзахисту населення області Олег Воронка. За його словами, наприкінці року Уряд спростив порядок призначення субсидій. Відтак більше громадян можуть претендувати на їхнє отримання.

Відтепер субсидії можуть оформити безробітні, яких звільнили під час пандемії коронавірусу. Також зміни стосуються і домогосподарств, члени яких працюють за кордоном. Передбачена субсидія і особам, які отримують компенсацію по догляду за людиною з інвалідністю І групи.

«Малозабезпечені родини можуть продовжувати звертатися за оформленням субсидій. Для цього необхідно написати заяву та заповнити декларацію в управлінні соціального захисту населення області. Станом на 1 січня 2021 року на обліку в органах соцзахисту перебуває 96 411 домогосподарств, які отримують субсидію на житлово-комунальні послуги. Громадянам, які уже отримують субсидію, хвилюватися не варто. Їм вона вже призначена на опалювальний сезон 2020-21 років. Згідно з постановою про надання субсидії, передбачено, що у разі зміни тарифів на житлово-комунальні послуги, розмір субсидії перераховується в автоматизованому режимі. Тому не потрібно подавати ніяких додаткових звернень та документів», – розповідає Олег Воронка.

Нині субсидії виплачують у готівковій та безготівковій формах. Субсидіант може обрати варіант виплати.