У поточному році в Тернопільській області була збережена позитивна тенденція до нарощування обсягів планової продукції сільського господарства. За 2 місяці цього року приріст склав 4,1% у порівнянні до 2011.

Про це відзвітував начальник головного управління агропромислового розвитку Андрій Хома. За його словами, минулий рік був надзвичайно успішним для сільськогосподарської галузі, оскільки приріст валової продукції склав більше 25%. Однак область і далі продовжує нарощувати темпи. У сільськогосподарських підприємствах приріст збільшився на 13,1%.

Під врожай 2012 року посівна площа у всіх категоріях господарств області склала 780,6 тисяч гектарів. А це майже на 7 тисяч більше, ніж було у минулому році. Але водночас досі залишаються не посіяними більше 29 тисяч гектарів. Найбільше тут пасуть задніх Кременецький, Борщівський, Збаразький, Шумський райони.

– Це наш резерв і його потрібно використовувати. Це додатково можна отримувати більше 100 тисяч тонн зерна в області, – пояснив Андрій Хома.

Цього року господарства області посіяли озимих на площі 288 тисяч гектарів. Сходи озимих зернових культур отримано на площі 218 тисяч гектарів. А це 95%.

– 5 тисяч гектарів, зважаючи на складні погодні умови восени – засуху – не зійшло. Це небагато. За результатами останніх обстежень, у доброму та задовільному стані знаходяться 76% озимих зернових, слабкі і зріджені – 20% і загинуло – 4%, – повідомив чиновник.

Сходи озимого ріпаку отримано на площі 50,4 гектари. З них, у доброму та задовільному стані – 63% посівів, слабкі і зріджені – 37%. Майже половину посівів озимого ріпаку будуть пересівати сільськогосподарські підприємства Гусятинського, Ланівецького, Чортківського. районів. По озимих зернових культурах можливий також пересів у сільгосппідприємствах Бучацького, Монастириського, Тернопільського, Шумського районів. Пересів планується за рахунок кукурудзи на зерно, ярої пшениці, ячменю та сої.

За інформацією Андрія Хоми, під час проведення комплексу весняно-польових робіт заплановано посіяти ярі культури на площі понад 465 тисяч гектарів. В тому числі, зернові і зернобобові – 236 тисяч, цукрові буряки – 61, картопля і овочі – 75, кормові та інші культури – 94 тисяч гектарів. До прогнозованих площ посівів у господарствах Борщівського району планують посіяти цукрові буряки на площі лише 910 тисяч гектарів. А це на 68% менше, ніж торік. У Гусятинському – на 13% менше, у Заліщицькому – на 46%, Козівському – 9% та Підгаєцькому – на 35% менше за минулорічні показники.

Читайте на цю тему: