Капела бандуристів зі Струсова відзначила 55-річчя

26/11/2012 0
Розмір тексту:

У неділю, в Теребовлянському районному будинку культури, відбулися урочистості з нагоди 55-ої річниці з часу створення заслуженої капели бандуристів України «Кобзар» Струсівського будинку культури.

Згідно із розпорядженням голови обласної ради, грамотами Тернопільської обласної ради було нагороджено ряд учасників капели. Про це повідомляє прес-служба облради.

За багаторічну творчу працю, вагомий особистий внесок у розвиток і пропаганду українського пісенного мистецтва відзнаки отримали заслужені працівники культури України Іван Громик та Микола Мечник, а також  Олег Архитко, В’ячеслав Більчак, Петро Вербіцький, Казимир Кокошко.

Струсівська заслужена капела бандуристів України “Кобзар”  створена у 1957 році. Першими організаторами капели були Володимир Обухівський, Іларіон Пухальський, Антін Заячківський, брати Богдан та Іван Кравчуки. Яскравий пісенний пласт залишив у колективі один з перших художніх керівників Мирослав Ляхович. Його твори, зокрема “Цвіте наш край”, “Грайте, подільські цимбали”, увійшли до постійного репертуару. Немало прислужився капелі і випускник Львівської консерваторії, диригент Володимир Верней, згодом заслужений працівник культури України, а також диригенти Михайло Носатий та Ігор Данилюк. Нову сторінку творчої діяльності та виконавської майстерності колектив перегорнув з приходом у нього восени 1972 року також випускника Львівської консерваторії Богдана Іваноньківа, який привів колектив до всенародного визнання.

“Кобзар” є лауреатом конкурсу імені С.Крушельницької, обласних премій імені Степана Будного та братів Лепких, він удостоєний багатьох державних нагород. Свого часу фірма “Мелодія” випустила кілька грамплатівок із записами творів колективу, на Тернопільській студії “Шанс” записано магнітоальбом з кращими надбаннями концертної програми колективу.

Гордістю капели став музей, створений самими учасниками. У ньому кожен експонат має неповторну історію і розповідає про співаків-бандуристів.

загрузка...

Додати свій коментар

Креатор буд

Опитування

  • Яка з представлених у міськраді політичних сил захищає Ваші інтереси?

    Результати

    Loading ... Loading ...