Сьогодні відбулось засідання Координаційної ради громадських організацій при голові обласної ради. Причиною зібрання активістів, у вихідній, став День перемоги, що наближається. А саме – використання під час заходів 9 травня червоних прапорів.

Звертаючись до присутніх голова облради Олексій Кайда згадав свій вчорашній виступ у ток-шоу Савіка Шустера.

– Я вчора багато говорив на «Шустері», ви мали можливість бачити. Я розцінюю прийняття того закону, я це говорив і далі буду говорити, як провокацію для того, щоб збурити суспільство, щоб знову протиставити схід і захід або знову розподілити на сорти українців. Єдине, для чого це було зроблено – це, власне, відволікти увагу суспільства від тієї провальної соціально-економічної політики, яку зараз проводить Президент, прем’єр і більшість у Верховній раді. І чим далі – стає гірше, – наголосив очільник обласного парламенту.

Олексій Кайда також повідомив, що у нього є інформація, що на 9 травня до Львова з Криму і Одеси збирається їхати близько 10 автобусів.

– Це близько півтисячі молодих, тренованих бойовиків, які їдуть абсолютно не на святкування Дня Львова, а для того, щоб розгорнути червоний прапор, щоб спланувати і здійснити провокації у місті Львова. Але, на превеликий жаль, на Тернопільщині мені на сесії обласної ради не вдалося прийняти рішення про заборону по всій області використання червоних прапорів, як це зробили Львівська та Івано-Франківська області. Адже нових депутатів в облраду і далі не запускають. Відповідно, сумарна кількість депутатів від «Свободи», «Нашої України» і УНП – 56 депутатів. Натомість для ухвалення рішення потрібен 61 депутат, ­– зауважив голова облради.

Розповів Олексій Кайда представникам громадських організацій і про «подарунок» з Одеси.

– Вчора надійшла в обласну раду така бандеролька від Одеської міської ради. Я не знаю, хто там ініціатором був, але принаймні коментував цю подій, напевно українець, Леван Самхарадзе. І прислали кожному депутатові Тернопільської обласної раду таку відкриточку із маркою «Пошта СРСР» від партії «Родіна». Такі відкритки пішли до Львова і Івано-Франківська. Як це розцінювати? Тільки як провокацію, – вважає керівник обласної ради.

Олексій Кайда наголосив, що на адміністративних будівлях обласної, міської та районної рад у Тернополі червоні прапори підняті не будуть. А тих людей, які вирішать пройтися вулицями із червоними прапорами – будуть зупиняти.

– Я закликаю всі громадські організації будь-якими шляхами намагатися це зупинити. Щоб тут, на Тернопільщині не з’явились ті «червоні шмати». Хтось висловлював позицію: “та хай собі ходять”. А ходять не ходять  – це є глум над тими мільйонами українцями, які лежать сьогодні в землі і зверху споглядають на те, що відбувається в Україні. І кожна «червона шмата» буде тільки зайвий раз перевертати тих наших людей, які віддали своє життя за незалежну Україну. «Свобода» буде всіма засобами і методами зупиняти це не тільки в Тернополі, а загалом по всіх районах, – запевнив Олексій Кайда.

Підтримали голову облради і представники ветеранських організацій. Вони засудили використання червоного прапора під час заходів 9 травня. На думку голови тернопільського відділення  Всеукраїнської організації ветеранів Андрія Клима, 8 і 9 травня мають стати Днями скорботи та за християнським звичаєм у ці дні треба молитися за загиблих на усіх фронтах, за невинних жертв тоталітаризму та тих, хто віддав своє життя за незалежність України.

Нагадаємо, 11 районів Тернопільщини прийняли рішення про заборону використання 9 травня червоних прапорів. А Почаївська міська рада пішла далі – окрім вивішування червоних стягів, депутати заборони виходити із ними на вулицю.