У Конюхах Козівського району пройшов VI фестиваль повстанської та стрілецької пісні «На хвилях Корси», присвячений 70-річчю утворення Української повстанської армії. Його проведення стало можливим завдяки фінансовій підтримці генерального директора корпорації «Агропродсервіс» Івана Чайківського.

Започаткував фестиваль світлої пам’яті відомий український подвижник отець-мітрат Павло Когут, який народився в Конюхах. Цього разу участь у ньому взяли понад 160 виконавців з усіх сіл Козівського району. За словами начальника районного відділу культури і туризму Ольги Тибінь, святкування не обмежиться одним днем — концерти пройдуть у кожному клубі району, а наприкінці фестивалю відбудеться велике дійство в районному будинку культури.

Щоб зробити захід на відповідному рівні, потрібні кошти, адже оформлення сцени, озвучення, організаційні витрати — далеко не повний перелік витрат. Тому, як стверджують організатори фестивалю, його учасники, допомога спонсорів і меценатів під час проведення таких дійств дуже доречна.

— Ми — українці, повинні не забувати нашу історію, минувшину, ті подій й людей, які поклали життя заради незалежності нашої країни, — каже Іван Чайківський. — Такі фестивалі, як «На хвилях Корси», що розпочався в Конюхах, — не просто красиве й цікаве дійство. Це — відновлення нашої національної пам’яті через повстанські й стрілецькі пісні, які співали наші діди й батьки. Це — один з дієвих способів не тільки збереження, а й популяризації української патріотичної пісні, що вийшла з душі народу. Багато жителів Тернопільщини пам’ятають отця-мітрата Павла  Когута. Він залишив по собі добрий слід на землі, започаткував багато добрих справ. І ми просто зобов’язані продовжувати їх — кожен у силу своїх можливостей. Вірю, що фестиваль у Конюхах з кожним роком матиме більший масштаб і кількість учасників, а згодом переросте в загальнообласне патріотичне дійство.

Олег Іванів