Голова ради сільгоспвиробників Тернопільської області Іван Чайківський занепокоєний станом цукрової галузі.

Комбайн, буряки, урожай, поле, Агропродсервіс—  Ситуацію з цукровими буряками я б назвав «тероризмом» проти українського товаровиробника. У той час, коли весь світ відмовляється від використання штучних замінників цукру, у нас усе навпаки.  Американські вчені ж дослідили, що  цукрозамінники негативно впливають на здоров’я людини і можуть призвести до виникнення небезпечних недуг. Водночас в останні роки наш внутрішній ринок перенасичений дешевим імпортним штучним замінником цукру. Це дуже серйозна проблема для держави, адже споживчі ринки наповнені продукцією сумнівного походження і якості.

Така кон’юнктура призвела до того, що  вітчизняні цукровари масово згортають переробку цукрового буряка, а товаровиробники  та селяни – зменшують посівні площі. Для нашого регіону, який завжди спеціалізувався і мав прибуток з вирощування і переробки цукрових буряків, це має погані наслідки. Втрачають не тільки сільгоспвиробники, для цукровий буряк був хорошим джерелом доходів, втрачають  цукровари, втрачає – місцевий бюджет. До речі, цукрові заводи завжди були «донорами» бюджету та забезпечували робочими місцями велику кількість населення.

Утім, наші аграрії у своїй більшості є соціально-відповідальними господарями. Тому, незважаючи на несприятливу кон’юнктуру, ми стараємося зберегти в структурі посівних площ цукровий буряк. Наприклад, «Агропродсервіс» планує вже в наступному році не тільки зберегти площі під буряк, а й  розширити ці площі. Вважаю, що український споживчий ринок має мати якісну продукцію власного виробництва.

На фото: Бурякозбиральний комбайн Holmer працює на полях Агропродсервiсу