Власник агрохолдингу «Мрія» Іван Гута відповів на закиди нардепа Ореста Муца щодо його зірки Героя України.

.

Про це він сказав у інтерв’ю газеті “Номер один”.

– Сьогодні є державний прапор, державний герб, державні нагороди, і ніхто, навіть народний депутат, не має права, якщо ми хочемо, щоб нас поважали люди, принижувати ці державні атрибути. Не може так бути, щоб всі поважали тільки народного депутата і більше нікого. Якщо він хоче, щоб ми його поважали, то повинен адекватно поводитись. Якщо він цього не розуміє, то ми спробуємо йому це пояснити. Звичайно, мені як чоловікові було б набагато простіше по-чоловічому з ним розібратися, але ви розумієте, що «погони» зобов’язують і руки зв’язані, а тому треба боротися тільки парламентськими методами. Всі повинні зрозуміти, що я Герой України не тому, що зробив подвиг, як Олександр Матросов. На жодні дзоти не падав, але вважаю, що маю моральне право дивитися всім людям у вічі за те, що ми створили сьогодні 10 тис. робочих місць, 100 тис. людей отримують щорічно орендну плату, ми сьогодні сплачуємо сотні тисяч податків, заводимо дуже серйозні інвестиції в Україну, збираємо врожай до 100 центнерів з гектара. Напевно, моє геройство в тому, що я взяв на себе надто велику відповідальність.

Крім того, один з найбагатших людей області натякнув, що готовий захищати підприємців від “наїздів” опального нардепа. Фермер звернувся до бізнесу із закликом не боятися працювати у правовому полі.

– Якщо ви бачите, що дехто відміняє державну податкову систему, а вводить якісь свої побори і податки – звертайтеся до мене. Повірте – в моїй особі ви отримаєте захист та підтримку. Хотів би звернутися особисто і до бурякосіючих господарств. Більше ніхто вас не зачіпатиме, ніхто вас «грузити» не буде, це питання вирішено, ви цілком законно отримали те, що держава визначила. Чим більше буряку сіятиметься в області, тим кращою буде економіка і бюджет! Ми повинні зрозуміти, що політики приходять і відходять, сьогодні бізнес стає міцнішим, завтра – слабшим, а державний закон є стабільним і ми повинні з вами його дотримуватися, – зауважив Гута.

Як ми повідомляли, голова усіх регіоналів області Орест Муц звинуватив Гуту в захопленні земель, заподіянні збитків державі та наголосив, що фермер отримав від помаранчевої влади звання Героя України і “якби помаранчеві ще покерували, звання мав би кожен шахрай”.