Припинити договірні відносини та виселити Тернопільську обласну державну адміністрацію з орендованих приміщень обласної ради, що на вулиці Грушевського, 8 вирішили 29 грудня депутати облради. За відповідне рішення депутати проголосували під час віче на Театральному майдані. Прийняли таке рішення на підставі суспільно-політичної ситуації в країні та завершення терміну дії договору оренди.

віче, майдан, ЄвромайданРішення це було прийняте на Театральному майдані, де й відбувалося засідання.

Як повідомив голова обласної ради Василь Хомінець, за результатами електронної реєстрації у сесійній залі, для участі в сесії зареєструвалися 62 депутати. Рішення про «виселення» ТОДА прийняли одноголосно. Утім, за таку ініціативу фракції ВО «Свобода» голосували не тільки депутати, а й учасники віче Справедливості. Після прийняття цього рішення люди підтримали депутатів вигуками «Молодці!».

Сумніви у тому, що рішення, які приймали депутати облради на Театральній площі 29 грудня є законними, мають представники фракції Партії регіонів.

– Сесія обласної ради неправомочна, – зазначив Павло Федик, представник Партії регіонів. – Якщо депутати вважають, що біля театру відбувається сесія обласної ради, то дайте можливість члену лічильної комісії, депутату облради, керівнику фракції ознайомитися із переліком людей, які зареєструвалися. Мені такої можливості не дали. Прошу: «Дайте подивитися на перелік зареєстрованих депутатів». Мені відказують: «Ні, перелік ми вам не покажемо». Це у нас називається по-демократичному, по-європейськи. Так само це робилося під час висловлення недовіри голові ОДА. Та для «революціонерів» головне процес, а результат не має значення. Їм головне збурити ситуацію, зробити так, щоб перестали працювати адміністративні органи на теренах області.

Та депутати не тільки проголосували за виселення ТОДА із приміщень облради, але вже й приступили до втілення цього рішення. Так, народний депутат Олег Сиротюк вирішив демонтувати вивіску ТОДА із будівлі на вулиці Грушевського.

– Кілька днів тому палкий привіт через прокурора Західній Україні передавав Президент, – каже Олег Сиротюк. – А сьогодні ми почали процес виселення: демонтували їхню табличку, але тільки ми її зняли на нас налетіли працівники міліції і почали її ламати. Залишки цієї таблиці – це відповідь тернопільської громади Президенту на той палкий привіт, який він передав нам. Ми відправимо йому вивіску обласної адміністрації і попросимо цього Президента, який має піти у відставку, щоб він разом із тією табличкою забрав із собою і працівників ТОДА: Хоптяна і всю його «компашку».

Одноголосно на сесії депутати облради також прийняли ще два рішення: «Про затвердження Положення про зміст, опис та порядок використання символіки Тернопільської області і національно-визвольної символіки» та «Про проголошення 2014 року в тернопільській області Роком провідника ОУН Степана Бандери».

Ольга Трач

Фото автора

віче, майдан, Євромайданвіче, майдан, Євромайдан, Хомінець, обласна рада, сесіявіче, майдан, Євромайдан, Сиротюк, обласна рада, сесіявіче, майдан, Євромайдан