Вперше за багато років у світле свято Водохрестя представники обласної адміністрації не з’явилися на урочисте освячення води, яке проводили єпископи всіх українських церков біля Тернопільського ставу.

Представники владиНагадаємо, щороку 19 січня духовенство, представники влади та сотні тернополян символічно освячують воду на набережній озера в обласному центрі. Цьогоріч підлеглих Януковича не дочекалися.

Небажання вийти до людей, очевидно, викликане переляком чиновників з Партії Регіонів глянути в очі своїм співгромадянам. Нещодавній візит активістів Автомайдану до Павла Федика та Петро Гоча переконав їх у серйозності намірів місцевої опозиції.

Не надихнуло їх і те, що у святковий день їм навряд чи загрожувала серйозна небезпека. Більшість присутніх на освяченні води мирні парафіяни місцевих церков – старші жіночки та бабусі. Максимум, що загрожувало очільникам влади – почути на свою адресу кілька міцних слівець.

Голова Валентин Хоптян методично переховується від громади. Для колишнього комуніста участь у релігійних обрядах це лише данина моді. Інша справа його заступник Петро Гоч. Минулого року він разом з колегами з обласної та міської рад побував на набережній ставу. Раніше він позиціонував себе, як активного прихожанина УГКЦ. Втім, після початку протестів до церкви не вчащає. Імовірно, чиновники тернопільської ОДА ще не скоро наважаться відкрито виходити в народ.