В четвер голова Тернопільської ОДА продовжив повноваження першого заступника Василю Коломийчуку. Це перше призначення зроблене новим намісником президента на Тернопільщині.

60-річний Коломийчук повернувся до владної обойми з призначенням на посаду голови Тернопільської ОДА Михайла Цимбалюка. В його адміністрації Коломийчук опікувався питаннями сільського господарства. Загалом, новий старий перший заступник відома в області людина. З 1999 по 2002 рік обіймав посаду голови облдержадміністрації. За його каденції було багато зроблено для розбудови Марійського духовного центру в Зарваниці, однак після поразки партії влади на парламентських виборах 2002 року Коломийчука перевели на “лаву запасних”. Згодом він працював начальником обласного відділення Пенсійного фонду. Потрібним він виявився для другої адміністрації часів Януковича.

Загалом, це перше кадрове призначення Валентина Хоптяна. Нагадаємо, що практично у ці ж строки його попередник Михайло Цимбалюк  на Львівщині визначився зі своєю командою і оприлюднив прізвища заступників. На Тернопільщині, очевидно, цей процес тільки розпочався. Не виключено, новий голова свою нову команду буде формувати зі вже діючих заступників. З його публічних висловлювань зрозуміло, що кількість заступників буде скорочена до з 5 до 3. Таким чином, на дві вільних вакансії претендують решта четверо заступників. Це Андрій Фліссак(веде питання економіки), Петро Гоч(гуманітарні питання), Микола Головач(промисловість, будівництво) та Ольга Гузар(керівник апарату).

Теоретично найбільші шанси зберегти посаду має екс-кандидат у міські голови Тернополя Петро Гоч. На теперішню посаду він потрапив за квотою Партії регіонів і протекцією єдиного в нашій області нардепа-регіонала Ореста Муца.   Припускаємо, що цей чинник може бути вирішальним при прийнятті Валентином Хоптяном рішення про перепризначення.

Стосовно інших заступників, то їхні перспективи незрозумілі. Наприклад, Ольгу Гузар в кулуарах влади  вперто “сватають” на високу посаду на Львівщині. Галузі, якими опікуються Андрій Фліссак та Микола Головач, є взаємопов’язаними. Тут більше буде залежати хто з них має впливовішого “заступника” на Печерських пагорбах.

Хоча не виключено, що зволікання з перепризначеннями має й іншу мету.  Перша особа області може свідомо затягувати з цим процесом, поки офіційні претенденти самі не наламають дров. Тоді у намісника Президента з’явиться можливість сформувати команду з нових, але довірених осіб.