Відзначення в Тернопільській області 66-річниці з Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війни має відбутися належним чином і без політичного окрасу. На цьому напередодні під час засідання колегії облдержадміністрації наголосив голова ОДА Валентин Хоптян.
Розповісти про перелік заходів губернатор доручив гуманітарному заступнику Петру Гочу.
– Під час святкування основною ідеологією, яка закладається у свято, це єдність, це свято, яке повинне нас об’єднувати, незважаючи на те, хто які має політичні переконання. Затверджуючи заходи, які відбудуться на обласному і районному рівнях, ми враховуємо, що є ветерани Великої Вітчизняної війни і є ветерани національно-визвольних змагань. І ті, і ті проливали свою кров, і тому мають бути відповідно вшановані під час проведення цих заходів. Центральним заходом на рівні області, і відповідно у кожному районі, є покладання квітів та проведення молебня-реквієму біля могил Невідомому солдату та могил вояків, які загинули у боротьбі за Україну, – наголосив Петро Гоч.
Окрім того, за його словами, до 9 травня обстежать соціально-побутові умови проживання ветеранів війни та учасників національно-визвольного руху.
– В області нараховується 2700 ветеранів та учасників Великої Вітчизняної війни. Ця цифра говорить про те, що ми можемо зайти до кожного, подивитись, в яких умовах вони проживають, і надати посильну допомогу. Тому що ми бачимо, що є частина людей, які не мають близьких родичів і тому взяти тягар відповідальності про їхні умови проживання покладаємо на голів адміністрацій. Передбачено також відвідування інвалідів війни та учасників національно-визвольного руху, які перебувають в Заліщицькому госпіталі інвалідів війни та реабілітованих, – додав заступник губернатора.
Традиційно, до Дня Перемоги впорядкують меморіали, пам’ятники, братські могили жертв війни та політичних репресій, та інші військові поховання. В усіх навчальних закладах проведуть тематичні уроки із запрошенням учасників Великої Вітчизняної війни і національно-визвольних змагань.
– Таких людей залишилось не так вже і багато, які можуть із перших вуст розповісти детально, які події тоді відбувалися і як саме. Ми повинні дати можливість нашим дітям самим зробити висновки з того, яку інформацію їм буде надано, – додав Петро Гоч.
Для повного усвідомлення головами райдержадміністрацій важливості вище викладених дій останнє слово залишив за собою очільник Тернопільщини.
– Я єдине звертаю вашу увагу, що Президент буде покладати квіти не 8, а 9 травня. Тому, якщо хтось собі думає робити це 8, то можете зробити це два рази і 8, і 9 травня. Там 8 – День Матері. Але і 9 травня всі заходи є обов’язковими до виконання, – наголосив Валентин Хоптян.
Губернатор також зауважив, що згідно із дослідженнями понад 70% українців вважають День Перемоги великим святом. І лише біля 4% – ні.