Напередодні відбулась колегія обласної державної адміністрації. Вже, традиційно, зібрання «бомонду» області перетворюється на розбір польотів – губернатор лякає неслухняних підлеглих звільненнями, шукає тих, хто «кришує» ті чи інші галузі тощо.

Одним із ключових питань порядку денного було використання земельних, водних, лісових ресурсів та корисних копалин на території області. Серед іншого, обурило голову облдержадміністрації Валентина Хоптяна те, як на Тернопільщині використовуються водойми.

– Ось по ставках. У Заліщиках є 35 ставків і тільки на два з них оформлена оренда. А він мені тут ходить щось розказує про відпустку. То я тебе відпущу назавжди, куди хочеш туди йди. А не у відпустку, – сказав губернатор звертаючись до голови Заліщицької РДА Ярослава Навольського.

Далі, продовжив Валентин Хоптян, у Підгайцях є 33 ставки, а в оренді лише 8. В Монастириську 33 – а мають тимчасових власників лише 7. У Чорткові з 72 ставків – оформлено менше половини. Загалом сьогодні в нашій області є 886 ставків, а орендну плату сплачують лише орендарі 506 водних плес. Хоча, визнав керманич області, є у нас райони, де ситуація краща.

– У Кременці є 80 ставків, а оформлено 88. А як це зрозуміти?, – запитав губернатор у підлеглих, що викликало сміх серед присутніх у залі.

– Пояснення приймається: один ставок розділений на 8 орендарів. Так і треба було зазначити. Ось які наші резерви, – констатував Валентин Хоптян.

До слова, свої “почуття” до керівника Заліщицького району Валентин Хоптян проявляє привселюдно уже не вперше.