В 2011 році Тернопільська обласна рада прийняла 24 програми, які мають сприяти вирішенню важливих питань життєдіяльності мешканців області. На реалізацію програм з обласного бюджету виділили понад 23 мільйони гривень. Такі цифри серед здобутків назвав сьогодні голова Тернопільської облради, підсумовуючи останній рік роботи депутатського корпусу.

Серед прорахунків голова облради називає неосвоєння п’ятнадцяти мільйонів гривень, направлених у вигляді субвенцій в область. Їх, через невчасно оформлену документацію або через обмаль часу для проведення тендерів, не вдалося використати і гроші доведеться повернути в держбюджет, – повідомляє TV-4.

Сьогодні у складі Тернопільської обласної ради – 92 депутати із 108 необхідних. Аби ввести ще шістнадцять (13 від ВО “Свобода” та 3 від партії “Єдиний центр”) замість тих, які були обрані на виборах до інших місцевих рад у 2010 році, необхідне рішення обласної виборчої комісії. Представники комісії на сесійні засідання не з’являються. Рішення окружного адміністративного суду, який визнав протиправною діяльність комісії, не виконується. ЦВК позитивних рішень щодо цієї ситуації не приймає, проте кворум є, сесія визнається правочинною і тому всі її рішення приймаються в межах чинного законодавства.

– Протягом 2011 року відбулося три сесії. Загалом було 13 пленарних засідань. Це було одне засідання 39-ї сесії, десять пленарних засідань сорокової сесії і два пленарних засідання сорок першої сесії. Прийнято 180 рішень, 20 з яких стосувалися змін до бюджету, – розповів Олексій Кайда.

Понад три з половиною мільйони гривень власних грошей обласна рада спрямувала у 2011 на капітальне будівництво, окрім того обласна рада затвердила перелік об’єктів, які будують за рахунок субвенцій з державного бюджету, а це понад двадцять п’ять мільйонів гривень. Ще понад тридцять мільйонів гривень субвенцій Тернопільщина отримує від Кабміну на соціально-економічний розвиток.

Суттєвим внеском вважає Олексій Кайда понад мільйон гривень від обласного фонду охорони навколишнього середовища та півмільйон від міського бюджету Тернополя на завершення будівництва каналізаційно-насосної станції Тернопільського обласного протитуберкульозного диспансеру у Великій Березовиці.

Завдяки співпраці із Тернопільською міською радою продовжили термін безоплатного користування до 2036 року комунальному закладу Тернопільської обласної ради “Тернопільський перинатальний центр “Мати і дитина”. Це дозволило закладу взяти участь у Національному проекті “Нове життя”, що дасть можливість залучити гроші для цього центру.

– Це буде головним моїм завданням – щоб перинатальний центр був зданий до кінця року, щоб ми знайшли кошти і він запрацював на повну потужність одним із перших в Україні, – наголосив Кайда.