Скандал, який розгорівся навколо однієї з найбільших російськомовних газет країни не вщухає. Журналісти “Сегодня”, яка належить фірмі Ріната Ахметова СКМ, вимагають повернути їм відстороненого головного редактора та звільнити гендиректора – ставленицю олігарха, колишню прес-секретарку Кучми Олену Громницьку. Громницька, нібито висловлювала невдоволення недостатньо лояльним висвітленням на сторінках “Сегодня” діяльності мера Одеси Олексія Костусєва, мера Харкова Геннадія Кернеса та губернатора Львівської області Михайла Цимбалюка.

.

Проблеми в редакції газети “Сегодня” виникли після публікації фотографій резиденції Віктора Януковича “Межигір’я”, зроблених з вертольоту

Про це повідомляють джерела у редакції, які входять до передстрайкового комітету.

За словами джерел, тоді редактору Ігорю Гужві було сказано з боку власників видання, що його перебування на посаді під питанням, бо він “підставив редакцію”.

Після цього, за словами джерел, почало лунати невдоволення недостатньо лояльним висвітленням діяльності президента Януковича, а також фотоілюстраціями людей з його оточення – зокрема, Ганни Герман.

За словами джерел, під тиском керівництва Гужва був змушений зняти матеріал, який виставляв Януковича в іронічному світлі – про те, як у одній з військових частин замінили не портрет Януковича, а лише обличчя Януковича приробили до тіла Ющенка, пише УП

Як бачимо, у списку тих, кого журналісти мали хвалити і відбілювати, крім Цимбалюка поважні і впливові керівники Одеси і Харкова, віддані регіонали. Та один з них, Олексій Костусєв нещодавно “добровільно” відмовився від посади мера Південної Пальміри. Кажуть сильний тиск чиниться і на харківського градоначальника Кернеса, а Цимбалюка звільнили з посади ще у жовтні. Очевидно, що у підкилимній грі одна з груп в пливу на Януковича методично та успішно “вибиває” кадри у іншої. Мабуть Громницькій перепало від власників за те, що у довірена їй газета погано захищала потрібних людей, а конфлікт з журналістами є лише дрібним наслідком війни кланів за владу в країні.

На фото: Цимбалюку дякують за нелегку службу, перед тим як відправити у відставку