Допоки одна із лідерів «Народного фронту» Тетяна Чорновол заявляє, що корупція в Україні починається з підкупу виборців, представник цієї політичної сили по Теребовлянському виборчому №166 Михайло Апостол продовжує вже перевірений багатьма кандидатами той же ж підкуп виборців. Колишній представник «Батьківщини» роздає безкоштовно одяг, медикаменти, продуктові пакети через свій благодійний фонд «Апостол». Хоча він ніби і відхрестився від свого дітища, та і надалі по округу роздають агітгазету з документальними підтвердженнями порушень закону щодо звичайнісінького скупляння голосів.

Апостол МихайлоКілька днів тому колишній урядовий уповноважений у боротьбі з корупцією, кандидат у депутати Верховної Ради від партії «Народний фронт» Тетяна Чорновол заявила, що корупція в державі починається з підкупу виборців.

У той же ж час кандидат в нардепи Михайло Апостол від партії “Народний фронт” продовжує непрямий підкуп виборців: роздає громадянам одяг, взуття, постільну білизну та проводить безкоштовні медичні обстеження від імені свого ж благодійного фонду. Про це повідомляють спостерігачі від ОПОРИ.

Нагадаємо, що 29 вересня ОПОРІ вдалося поспілкуватися з кандидатом в народні депутати по 166 округу по Тернопільщині Михайлом Апостолом (кандидат від партії “Народний фронт”), який має власний благодійний фонд – «Апостол». Спостерігачі від ОПОРИ зауважили, що діяльність фонду під час виборчої кампанії вважається непрямим підкупом виборців. Після такого зауваження пан Михайло написав офіційний коментар, де ніби припиняє свою участь у роботі благодійного фонду.

Але не пройшло і кілька днів, як на території виборчого округу в с. Осівці на стовпах почали з’являтися оголошення до громади села пройти безоплатне медичне обстеження та отримати безкоштовні товари. Оголошення розміщувалось разом з рекламою самого фонду, де зазначено інформацію про кандидата в нардепи Михайла Апостола, який є його безпосереднім засновником.

«В суботу, 4 жовтня 2014 року, в приміщенні Осівецької сільської амбулаторії за сприяння благодійного фонду «Апостол» для жителів села Осівці та навколишніх сіл в рамках Всеукраїнської благодійної програми «Добро людям» буде надаватись безкоштовна професійна консультація з різних медичних питань (консультація терапевта, хірурга, педіатра, невропатолога)… Крім цього в приміщенні Осівецької сільради можна отримати безкоштовну гумунітарну допомогу від благодійного фонду «Апостол» у вигляді одягу, взуття, постільної білизни тощо…» – зазначається у тексті оголошення, котре активно поширюється на території виборчого округу.

В останні ж дні по всьому Теребовлянському окрузі розповсюджується агітаційна газета Михайла Апостола, де ціла сторінка зайнята інформуванням про підкуп виборців через діяльність благодійного фонду «Апостол».

До слова, у Законі «Про вибори народних депутатів» (частина 14 статті 74) зазначено, що заборонено надавати виборцям цінні папери та інші матеріальні цінності навіть тоді, коли згадується імя кандидата.

«Центральна виборча комісія роз’яснює, що така передвиборча агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям, а також виборчим комісіям та їх членам коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну політичну партію чи кандидата у народні депутати України або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців» – Центрвиборчком; Роз’яснення від 03.09.2014.