.

Сірі й непривабливі трансформаторні будки в Тернополі перетворяться на дивовижі у рамках проекту «Візуальне вуличне мистецтво». Такий задум уже втілюють художники у дворах вулиць Київська, Кардинала Йосипа Сліпого, Лесі Українки та на перехресті Замкова – Старий ринок. 

.

– Ідею реалізуємо у межах програми «Файне місто Тернопіль». Головна мета – допомогти молодим митцям самовиразитися і прикрасити наше місто, – розповів голова правління АМГО «Фонд розвитку міста Тернополя імені Володимира Лучаківського» Володимир Бурий. – Бо навіть буденні трансформаторні будки можуть бути красивими й яскравими та приносити радість.

На трансформаторній підстанції поблизу магазину «Молоко» наразі зображають архітектурні візитки нашого міста.

На трансформаторах, що на «Східному» та «Сонячному», майстри пензля намалюють картини, які символізуватимуть назви мікрорайонів. А на підстанції у прохідному дворі на Замковій перехожих тішитимуть яскраві миті з дитинства. Покриють малюнки спеціальним лаком, аби зверху графітчики не могли нанести свої написи. Не злякаються мистецькі твори й дощу, бо спеціальна основа барв захищатиме їх від змивання. Тож років на 10-15 такі будки стануть окрасою міста. А в планах митців до кінця літа створити у Тернополі аж п’ятдесят арт-об’єктів на місці сірих стін.

Матеріалами художників забезпечила тернопільська філія одного з банків. А працюватимуть живописці безкоштовно, заради мистецтва.

Надія Курій, “Свобода”

Фото Ольги Юхим