Шість із десяти місць концентрації дорожньо-транспортних доріг Тернополя знаходяться у двох спальних районах міста – «Сонячному» та «Східному». За даними Державтоінспекції в Тернопільській області, в обласному центрі налічується близько десятка місць, аварії на яких трапляються систематично.

10 місць де в Тернополі стаються автомобільні аваріїУ місця концентрації ДТП потрапляють, як правило, складні перехрестя та широкі дороги. Втім складна розмітка до аварійності не має жодного відношення. Більшість ДТП трапляються через відсутність культури поведінки на дорогах, переконані працівники ДАІ.

Найбільше дорожньо-транспортних пригод трапляється у східній та північно-східній частині міста. Чотири найбільш небезпечних ділянки обшивають кромкою мікрорайон «Сонячний». На одній прямій проспекту Злуки знаходяться одразу три найаварійніших ділянки. Перша – на перехресті вул. Злуки -15 Квітня. У цій ділянці перетинаються дороги з чотирма смугами руху. Крім того, одна з доріг є фактично об’їзною, тому водії дозволяють собі «дати газу», не задумуючись про наслідки. Минаючи перехрестя, рухаємось проспектом Злуки. На ньому працівники автоінспекції рекомендують бути особливо обачними у двох місця: на Злуки, 41 (перехід поблизу зупинки громадського транспорту вул. Чалдаєва) та на Злуки, 55 (перехід поблизу супермаркету «Барвінок»). Ще одне місце концентрації ДТП у цьому мікрорайоні знаходиться на вул. Тарнавського, 3-5 (район зупинки громадського транспорту ЗОШ №11), розповідає екс-працівник ДАІ з 20-річним стажем роботи Микола Лецкалюк.

Проаналізувавши місце розташування потенційних місць аварії, очевидним стає, що всі вони розміщені на місцях пішохідних переходів. Така тенденція є цілком зрозумілою. По-перше, наїзди на пішоходів займають перше місце у структурі причин аварійності. По-друге, дані дороги не перевантажені транспортом. Водії встигають набрати швидкість, а ось вчасно зупинись можуть не всі. З іншого боку, існує і проблема самих громадських зупинок. Пасажири виходять з громадського транспорту і вибігають з-за нього на дорогу. Видимість водіїв у той час обмежена і вони не встигаю загальмувати. У цьому випадку про безпеку руху потрібно думати як водіям, так і пішоходам. Ще однією проблемою громадського транспорту є затори, які він спричиняє на дорогах. Традиційно водії маршруток випереджають графік, а потім відстоюються на зупинках. По приїзді двох-трьох автобусів третьому припаркуватися ніде, ось він і висаджує людей на дорозі і спричиняє не тільки затор, а й аварійну ситуацію. Працівники в такому випадку безсилі. Коли вони фіксують правопорушення, усі пасажири агресивно налаштовані проти інспектора, який затримує рух транспорту. Після розмови з працівником ДАІ водії намагаються наздогнати графік, спішать і можуть наробити лиха.

Великою кількістю місць концентрації ДТП відзначається ще однин проспект – С.Бандери. Тут аварійні ділянки знаходяться на переходах поблизу зупинок громадського транспорту: перша – навпроти літака, друга – на перехресті вул. Коновальця – С.Бандери. На одній із цих ділянок нещодавно було встановлено дороговартісний світлофор з відліком часу. Причини ДТП тут такі ж, як і в попередніх випадках.

Тепер покидаємо спальні райони східної частини міста і переносимось у центр. Проблемними у плані аварійності тут є на перехресті вул. Замкова-Руська та дамбі тернопільського ставу. У першому випадку можна зробити скидку на складне перехрестя, а ось на дамбі ситуація дещо гірша. Тут, окрім небезпечного для водіїв дорожнього покриття, додається ще й вузька вулиця, зупинка громадського транспорту та… надмірна легковажність водіїв. Завершують рейтинг найнебезпечніших ділянок обласного центру дві окраїни – вул. Будного (гаражний кооператив «Дружба») та перехрестя вул. Протасевича – Гайова. Ці місця концентрації фактично розташовані на об’їзній міста, де через перевищення швидкості ДТП стали звичним явищем.

У десятку місць концентрації ДПТ державтоінспекції не потрапив перехід навпроти магазину «Текстильник». Тільки в архіві «Номер один» журналісти знайшли більше п’яти фотографій з місця аварії, які трапилися на цій ділянці. Тут же автомобіль збив двох дівчат-підлітків, після чого громадськість мало не вчинила самосуд над водієм. Тут неодноразово траплялись наїзди на пішоходів та зіткнення.

Сподіваємось, інформація про найнебезпечніші дороги обласного центру стане водіям у пригоді і змусить їх бути уважними бодай у цих місцях.

Зоряна Гарасимів

Номер один