.

Проект рішення запропонований депутатом облради від ВО “Свобода” Володимиром Стаюрою не знайшов підтримки серед депутатського корпусу на сесії 14 липня.

.

Представник “Свободи” пропонував дати дозвіл комунальному підприємству “Тернопільавіаавтотранс” на отримання кількамільйонного кредиту під заставу приміщення аеропорту. Під час дебатів з’ясувалося, що обігові кошти необхідні підприємству для виплати заборгованоі працівникам зарплати та поточної діяльності. Зокрема, депутат від “Нашої України” Володимир Чубатий назвав суму 600 тисяч гривень заборгованості по зарплаті.

Цікаво, що це не перший випадок, коли влада змушена дотувати авіапідприємство, витрати на утримання якого щороку складають 1-2 мільйони гривень. В  минулі роки облрада “закривала” питання заборгованості через виділення коштів для виплати зарплати працівникам. Перший такий транш пішов при розподілі коштів вільного залишку обласного бюджету і цього року. Очевидно, що цих коштів виявилося замало.

Тепер керівництво підприємства мало намір відкрити кредитну лінію в одному з банків. Щоправда, кредити, як правило, беруть для розвитку з перспективою можливого заробітку. Чи реально це для збиткового підприємства, яке роками не може заробити навіть на  виплату працівникам зарплати, автор рішення чомусь не розповів.

З іншого боку, не включивши питання до порядку денного, депутати не дали змоги розповісти керівнику аеропорту про те, як він збирається повертати кредит. Не голосували за це головним чином представники провладної депутатської групи “Стабільність і реформи”, яку очолює сестра нардепа Муца – Ярослава П’яла.

Нагадаємо, що відновлення повноцінної роботи тернопільського аеропорта є передвиборчою обіцянкою ВО “Свобода”. Впродовж останніх двох років представники цієї політичної сили неодноразово заявляли, що аеропорт от-от повноцінно запрацює. Поки що тернопільське летовище дає про себе чути переважно, коли до Тернополя прилітають урядові чартери та інші почесні гості, а його утримання в такому стані вартує обласному бюджету не один мільйон гривень.