Віче Злуки відбулося на Театральному майдані 22 грудня. Зібралися на нього переважно люди старшого віку. Налякані подіями, які відбулися на вулиці Грушевського у Києві, вони чекали відповіді від спікерів заходу, як діяти далі.

віче, майданГолова Штабу національного спротиву у Тернополі Володимир Стаюра кілька разів зазначав зі сцени, що опозиція і надалі проводитиме мирний спротив. Головне завдання зараз – це захист Майдану, а для цього необхідно якомога більше людей мобілізувати до Києва. Також Майдан потребує, як і раніше, теплих речей, а також ліків та перев’язочних матеріалів. А для потреб місцевого майдану присутні могли пожертвувати гроші.

Через деякий час після початку зібрання, людям у натовпі не сподобався один із операторів, який знімав на відеокамеру усіх, хто виступав зі сцени. Спочатку у нього вимагали показати посвідчення, а коли він цього не зробив, то змусили чоловіка залишити місце зйомки, мовляв, він працівник правоохоронних органів. Дехто навіть був готовий побити оператору камеру, але Володимир Стаюра вчасно втрутився у суперечку і не дав цього зробити.

Неадекватно реагували ті, хто прийшов на Віче, не тільки на відеокамери, а також і на фотокамери. Чимало людей просто відверталися або закривали обличчя руками, інші вимагали в одного із фотографів також показати посвідчення, мовляв люди і так налякані, а він усіх фотографує, напевне, працівник спецслужб.

Утім дісталося не тільки оператору і фотографу, а й промовцям. Одного із них вигнали зі сцени через те, що він мав мужність висловити свою думку, яка дещо відрізнялася від загальної. А ще одну жінку, яка вимагала слова, взагалі не допустили до мікрофона.

Інша жінка під час виступу Володимира Стаюри викрикувала з надривом із натовпу до нього: «Де депутати, яких ми обирали? Чому їх не було у перших рядах на Грушевського? Там зараз мій син! А де депутати?».

Загалом, під час Віче голові Штабу національного спротиву довелося кілька разів заспокоювати присутніх.

Ольга Трач

Фото Kurt Lee