На пленарному засіданні сьогодні, 13 листопада, депутати Верховної Ради України розглядають законопроєкти щодо впровадження ринку землі.

З цього приводу свою думку з трибуни ВРУ висловив народний депутат з Тернопільщини Микола Люшняк. 

Він наголосив на тому, що наразі необхідно завершити процес децентралізації, аби громади могли самостійно розпоряджатися земельними ділянками. 

– Я сьогодні є мажоритарним депутатом від 166 округу на Тернопільщині, в який входять давні славні міста. Вони мають велику історію, мали Магдебурзьке право, вміли розпоряджатися податками, надходженнями, могли розбудовувати свої міста, свої громади. Сьогодні Україна взяла шлях на тотальну децентралізацію. Що таке децентралізація? Це – вихід з кризи будь-яких країн. Коли в 46 році Німеччина, розірвана війною, прийняла курс і дала повноваження місцевим органам самоврядування. Коли пострадянські країни – Польща, Чехія, Угорщина не могли розвивати свою економіку, вони віддали податки, повноваження місцевим громадам. Сьогодні ми зробили перші кроки, у вівторок ми прийняли закон, який продовжує децентралізацію, але цей латентний стан не може продовжуватися вічно. Ми дали можливість людям об’єднатися добровільно. Зараз прийшов час, коли ми повинні завершити децентралізацію. Після завершення децентралізації ми маємо зрозуміти, що питання корупції відпаде в державі, бо гроші не будуть ділити з кабінетів міністрів, в комітетах Верховної Ради, у ВРУ. Вони будуть ділитися органами місцевого самоврядування,– пояснив Микола Люшняк. 

Нардеп закликав народних обранців віддати повноваження громадам, адже завдяки цьому з’явиться можливість розвивати державу за прикладом успішних іноземних країн. 

– Сьогодні назріло питання ринку землі. Коли б ця  земля була у громадах, вони приймали б  це рішення. І не було б цього напруження, який є сьогодні в державі. Шановні колеги, ми сьогодні повинні закінчити цей процес. В нас перестане бути держава конфліктів, в нас буде держава розвитку. Ми сьогодні бачимо, як розвиваються наші сусіди. Вони будують дороги, вони розвивають, бо органи місцевого самоврядування мають величезні повноваження. Сьогодні деякі країни проводять третій етап децентралізації і об’єднання тих громад, які неспроможні. Перед нами стоять важливі виклики. Наприклад, Канада. В штатах по-різному дозволено ринок землі у кожному штаті. І  коли ми передамо громадам ті землі, а сьогодні цей процес приходить до завершення, вони будуть приймати рішення,кому її продавати – іноземцям, не іноземцям. Що сьогодні є? Монополізація влади. Ми розуміємо, що ті податки, які були надані, вони поступово забираються. Сьогодні бюджети громад стають оголеними. Шановні колеги, давайте завершимо тотальну реконструкцію держави, і в нас не буде таких конфліктів інтересів, які сьогодні відбуваються. Прошу підтримати цей курс, віддати повноваження громадам, завершити процес децентралізації, – додав Микола Люшняк.