Екс-кандидати на посаду міського голови дали оцінку виборчим перегонам і поділилися планами на майбутнє

Михайло Михайлович Ратушняк, 48 років

Директор  ТОВ «АНТ»

За період виборів я багато зрозумів. Люди зневірились та розчарувались у політиках. Зараз вони віддали голоси за бренд нової політичної сили. Втім мене радує, що «Свобода» проповідує українські цінності і тернополяни проголосували за національну ідею. Найближчим часом у мене відпочинок не запланований. Під час виборів довелося відкласти справи на основному місці роботи, тому зараз потрібно повертатися і надолужувати упущене. Від нашої політичної сили до міської ради пройшло всього два депутати. Надіюсь, це допоможе мені втілити деякі з пунктів моєї програми.

Ігор Богданович Гуда, 30 років

Директор ПП «Креаторбуд»

Тернополяни визначились і обрали того достойного кандидата, якого вони хотіли бачити міським головою. Найближчим часом я планую працювати у ще інтенсивнішому ритмі, ніж до виборів.  Йти у відпустку чи робити тимчасову перерву немає часу. До того ж скоро Новий рік та Різдвяні свята, тож можна буде відпочити та поїхати на лижі. Щоб втілювати положення виборчої програми, потрібно бути представником влади.  Я ним не є, тому говорити про початок яких-небудь проектів поки що важко.

Олег Мар’янович Мартинюк, 49 років

Голова ТОО Партія правозахисту

Для мене перемога Сергія Надала була прогнозованою. Вибори закінчились, тому потрібно приступати до робити, зараз не час відпочивати. У мене є один цікавий проект стосовно будівництва соціального житла. Василь Лило, Ігор Гуда та інші кандидати говорили про соціальне житло, маючи на увазі доступне. Вони сплутали ці поняття. У мене є розроблена система акумулювання коштів на будівництво соціального житла. Якщо міський голова погодиться реалізовувати такий проект, ми радо підемо йому назустріч. Втім, маю сумнів, що владу це зацікавить…

Володимир Володимирович Колінець, 60 років

Викладач ТНЕУ

Перемогу Сергія Надала я пояснюю двома  причинами. По-перше, народ розчарувався у попередній владі і шукав нову політичну силу, якій можна було б довіритись. По-друге, новообраний мер отримав перемогу брудними методами. Зокрема, він неодноразово заявляв, що я підтримую його на виборах. У той же час я своєї кандидатури не знімав. Мої прихильники повірили його заяві. У результаті частина з них проголосувала за Сергія Надала. Хоча я програв, але не шкодую, що взяв у них участь. Я побачив весь процес із середини і зараз маю намір написати ґрунтовну роботу про останні тернопільські вибори.

Петро Володимирович Гоч, 34 роки

Заступник голови облдержадміністрації

Ми можемо по-різному відноситись до переконань нового голови, але це є вибір тернополян, тому ми повинні поважати та прийняти його. Новому меру можемо тільки побажати успіху, щоб він зміг виконати свою виборчу програму, адже вона спрямована на те, щоб зробити наше місто кращим, а життя тернополян – комфортнішим. Чи зможе він це зробити, залежить тільки від того, яку команду йому вдасться сформувати. Свою відпустку я використав під час виборчого періоду, тому зараз потрібно повертатися до роботи.

Віктор Андрійович Любецький, 27 років

Інженер ПП «Юта»

У Тернополі на останніх виборах була найменша явка виборців за всю історію країни. На голосування прийшли тільки ті, хто мав до політики пряме відношення. Це означає, що люди зневірились у владі і не бачать жодних перспектив. Вибори показали, що в Тернополі є підґрунтя для створення громадської організації, яка б пропонувала нові ідеї. У неї повинні входити не магнати та політики, а звичайні люди. Надалі планую реалізовувати пункти своєї програми, щоб на наступних виборах можна було як слід  прозвітувати перед тернополянами і порівняти з тим, як свої обіцянки виконали політики, які були у владі.

Василь Йосипович Лило, 53 роки

Генеральний директор ТОВ «Тернопільбуд»

Тернополяни зробили свій вибір, тому жодних запитань не повинно виникати. Сторінка виборів перегорнена, потрібно приступити до роботи. Якщо міський голова збиратиме цікаві ідеї від кандидатів, то я пропонуватиму йому проект будівництва Діснейленду. Він дуже потрібен для Тернополя. Також є цікавий проект стосовно благоустрою парків. У нас з новообраним головою багато пунктів у виборчих програмах переплітаються, зокрема, стосовно пенсіонерів та пільгового проїзду, тому я робитиму все можливе, щоб ці положення виконувались.

Роман Йосипович Заставний, 38 років

екс-міський голова

Мені часто закидають, що я надто легко здався і швидко передав владу новому меру. У нас попереду найхолодніші місяці, тому я вважаю, ще зараз не час боротися за владу, потрібно працювати. Чесно кажучи, я не знаю, що робитиму далі. Зараз хочу трохи відпочити і подивитися на все зі сторони. Врешті-решт мене обрали депутатом до міської ради, тому я не дозволю, аби життєво необхідні для міста проекти залишались поза увагою влади. Зараз офіційно я у відпустці. Мене запросили від Тернополя на з’їзд лідерів у Харків, тому на кілька днів я поїду з міста.

Юрій Володимирович Олійник, 45 років

Голова Тернопільської міської організації ХДПУ

Від коментаря відмовився.

Василь Володимирович Чубак, 46 років

Генеральний директор ТРЦ «Подоляни»

Я вважаю перемогу Сергія Надала заслуженою. Він провів найкращу виборчу кампанію, тому тернополяни делегували йому повноваження керувати у місті всіма процесами. СУПП готова співпрацювати з новою владою і підставити їй своє тверде плече. Більше того, найближчим часом між міською радою і партією промисловців та підприємців буде підписана угода про співпрацю щодо втілення новітніх технологій та ремонту доріг. Спільно ми плануємо збудувати завод стелажних конструкцій, який зможе надати 400 робочих місць. Ми робитимемо усе можливе, аби  влада виконувала не тільки свою виборчу програму, а й втілювала цікаві та необхідні для міста проекти інших кандидатів.

Роман Євстахійович Півторак, 53 роки

Директор Тернопільського вищого професійного училища ім. Михайла Паращука

Вибори до міської ради ще раз вказали на недосконалість виборчого законодавства України. Деякі кандидати розпочали агітацію ще задовго до початку виборчої кампанії і в переддень виборів, коли агітацію проводити заборонено, не припиняли рекламувати себе. Державні контролюючі органи закривали на це очі. Попри всі недоліки вибори відбулися і тернополяни зробили волевиявлення. Наш обов’язок – привітати новообрану владу та усіляко сприяти у роботі на благо міста. За час мого перебування на посаді директора училища я жодного разу не був у відпустці. Навіть у виборчий період я кожного дня приходив на роботу.          Я не жалію, що взяв участь у виборах,  і задоволений своїм результатом. Через п’ять років знову висуватиму свою кандидатуру.

Олександр Юрійович Соняк, 54 роки

Приватний підприємець

На час проведення опитування екс-кандидат захворів, тому не зміг відповісти на питання журналіста.

Віктор Євгенович Долішній, 43 роки

Генеральний директор ТОВ «Ходер»

Позитивно. Новий мер, нові надії, нові сподівання. Тернопільська «липа» на вул. Листопадовій продовжуватиме працювати, буде жити і цвісти з нами чи без нас.

Зіновій Васильович Щепановський, 49 років

Президент корпорації «Укрбудінвест»

Перш за все, я хочу попросити вибачення у своїх прихильників і подякувати їм за підтримку. Зараз я маю намір співпрацювати з міською владою. Разом ми плануємо втілювати програму будівництва та ремонту доріг, введення у місто інвестиції, будівництво соціального житла та вирішити питання житла. Зараз я повернувся до роби у корпорацію «Будівельник». У найближчих два тижні ми відновимо роботу на усіх об’єктах. Зараз це для мене першочергове завдання.

Газета Номер Один