4-5 серпня Всеукраїнський фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини» вже в 14-те скликає до себе на гостини. Як і у попередні роки, розпочнеться він із урочистої ходи учасників фесту вулицями міста Монастириська та покладанням квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку.

Після того, в урочищі Бичова, о 13.00 годині, відбудеться відкриття лемківської забави. Тут піднімуть державний прапор та проведуть ритуал запалення ватри. Упродовж двох днів відвідувачів розважатиме майже сотня етно-колективів та музик, в тому числі і з-за кордону.

– Колективи нові будуть. Безперечно, що є багато постійних учасників. В основному, це Тернопільська, Львівська, Івано-Франківські області. Але спектр все-таки розширюється. Очікуються колективи з-за кордону, зокрема, із Польщі та Словаччини, можливо буде ще і колектив із Сербії. Очікуємо також відповіді від національного ансамблю пісні і танцю «Гуцулія», – розповів заступник начальника обласного управління культури  Михайло Франків.

Зауважимо, що в цьому році музики виступатимуть не на одній а на двох сценах.

– Окрема сцена буде працювати для виступів власне дитячих художніх колективів. Тобто, в цьому році вперше буде працювати вже дві сцени. На головній сцені – будуть виступати кращі дорослі колективи, а на малій – дитячі. Буде запалена цього року вперше і дитяча ватрочка, – повідомив обласний чиновник.

Участь у дитячій частині лемківського фестивалю візьме близько двадцяти колективів.

Окрім мистецької частини, широко буде представлене і ужиткове ремесло. Близько півтори сотні народних умільців з різних куточків України репрезентують свою майстерність та розкриють секрети своїх умінь.

– Народні умільці будуть різні. Починаючи від тієї самої вишивки, кераміки, бісероплетіння, лозоплетіння, витинанки і так далі. Буде кілька майстер-класів. Райони, коли будуть презентувати себе, там обов’язково будуть два-три народних майстри. Вони одразу на місці, для прикладу, із глини покажуть, як виготовляються глечики, – пояснив Михайло Франків.

Також під час фесту окрему увагу приділили і кулінарії. Упродовж двох днів на «Дзвонах Лемківщини» можна буде скуштувати справжніх лемківських наїдків.