Міська влада обіцяє, що усі заплановані на цей рік тернопільські фестивалі відбудуться. Начальник управління культури та мистецтв міської ради Олександр Смик має намір також зберегти один із слоганів міста: «Тернопіль – місто фестивалів».

– Зрозуміло, що ми будемо виконувати Постанову Кабміну від 1 березня по економії коштів, – говорить він. – Гадаю, митці розуміють ситуацію. Інша справа, що реалізувати ті чи інші проекти буде важче. Тому ми пробуємо зараз знайти інші методи, інші шляхи для проведення всіх запланованих фестивалів у місті. Тому що, якщо ми сьогодні відмовимось від них, то порушимо нашу мистецьку мозаїку, нашу привабливість, порушимо обличчя Тернополя, а ми цього так довго досягали. Тернопіль є містом для життя, містом для вражень, містом фестивалів. І мені дуже подобається, що громадські організації настільки стали потужними, що іноді беруть на себе організаційний тягар подібних заходів.

Олександр Смик зазначив, що обов’язково буде День міста, Тернопільські дні моди, фестиваль рокової музики «Файне місто», Чемпіонат світу з футболу серед команд українських діаспор. Мають надію у міськраді, що Чемпіонат світу та Європи з водно-моторного спорту також відбудеться.

Загалом, на 2014 рік було заплановано 15 фестивальних заходів, з яких п’ять – міжнародних. Нещодавно відбувся перший запланований фестиваль – «Я там, де є Благословення», щоправда дещо в іншому форматі. Всеукраїнський фестиваль української книжки «Джура-фест» мали провести саме у ці дні – 23-25 квітня. Але, як повідомили у видавництві, захід відмінили.

Наступного місяця передбачено провести такі заходи: 3-4 травня – Відкриття туристичного сезону. VI Західноукраїнська туристична виставка-фестиваль; 11 травня – Фестиваль народної творчості «Цвіт вишиванки»; 15-17 травня – Тернопільські Дні Моди; 23-25 травня – Студентський фестиваль «Studfest 2013». Афіші Тернопільських днів моди уже з’явилися у місті, тож велика ймовірність того, що вони таки відбудуться. А щодо інших фестивалів – час покаже.

Ольга Трач

Фото Kurt Lee